مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2993008225081356252
وزیر ارتباطات:

بز‌ودی گزارشی درباره اقدامات اپل و گوگل منتشر می‌کنیم

وزیر ارتباطات گفت: بزودی گزارش تکمیلی در رابطه با هر دو موضوع اپل و گوگل منتشر می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، محمدجواد آذرجهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره حذف نرم‌افزارهای ایرانی توسط گوگل پلی و اپل گفت: بررسی حقوقی کردیم که دلایل این حذف چه بوده است. البته مساله گوگل با اپل مقداری متفاوت است و بز‌ودی یک گزارش تکمیلی در رابطه با هر دو موضوع منتشر می‌کنیم.

وی ادامه داد: اپراتورهای ایرانی بخصوص همراه اول عضو GSMA بودند و هرساله برای این عضویت GSMA از اوفک مجوز می‌گرفته است. آنچه اتفاق افتاده این است که برای عضویت همراه اول از وزارت خزانه‌داری آمریکا درخواست مجوز کرده‌اند و آنها این مجوز را صادر نکرده‌اند. این موضوع برای ما مشکلی به وجود نمی‌آورد، زیرا بحث تبادلات مالی در رابطه با رومینگ بین اپراتورها را جاهای دیگر هم انجام می‌دهند. در دو سال گذشته مجوزی برای عضویت شرکت‌های ایرانی صادر نشده بود که امسال این مجوز صادر شده است.

جهرمی درباره مشکلات پیش آمده برای اسنپ در برخی استان‌ها اظهار کرد: در استان البرز و شهر کرج شکایتی از سوی شهرداری به دادستانی کرج ارسال شد و دادستانی صدور حکم را در این زمینه رد کرد. این‌که ما به کسب‌وکار‌های سنتی توجه کنیم نکته مهمی است، ولی این‌که کسب‌وکارهای سنتی در مقابل فناوری مقاومت کند، هیچ‌کس قبول نمی‌کند. آمدن این سرویس‌ها زندگی مردم را راحت‌تر کرده و امنیتی که برای شهروندان ایجاد کرده، موضوع مهمی است.

وی تاکید کرد: از استاندار البرز هم خواستیم همان‌طور که اتحادیه تاکسیرانی تهران خدماتش را در بستر نوین آورده است، آماده‌ایم تا به تاکسیرانی کرج برای ارائه خدمات در بستر نوین کمک کنیم. عزم ما این است که از کسب‌وکارهای نوین حمایت کنیم و این کار را وظیفه خود می‌دانیم.