مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2993005609223415293

پرچم‌های محرم هم وارداتی شد!

با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم بازار خرید بیرق و پرچم بسیار داغ شده اما این بازار هم در سیطره کالاهای وارداتی خصوصا چین است.

به گزارش میزان، با نزدیک شدن به ماه محرم و صفر، فروش پرچم و بیرق‌های عزا برای هیات‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان رونق می‌گیرد تا جایی که در هر گوشه و کنار شهر شاهد پهن شدن بیرق‌های عزا از تکیه‌ها و ایستگاه‌های صلواتی تا هیات‌های بزرگ هستیم که منبع اصلی فروش این پرچم‌ها در خیابان ناصرخسرو است.

با توجه به این‌که کمتر از ده روز دیگر به ماه محرم ‌مانده، شاهد رونق گرفتن کار صباغان در این خیابان هستیم و قیمت هر یک از پرچم‌ها بسته به متراژ و حکاکی‌های روی آن متفاوت است.

در این میان یکی از فروشندگان خیابان ناصرخسرو درباره قیمت و جنس انواع پرچم‌های عزا به خبرنگار میزان گفت: بیشتر پرچم‌های عزای موجود در بازار، چینی هستند و قیمت آنها بسته به متراژ و میزان کارکرد روی آن متفاوت است. به‌طور مثال قیمت پرچم‌های رنگی «چهار سلام» ده هزار تومان و پرچم‌های ساده از ده تا 14 هزار تومان است.

به علاوه پرچم‌های بزرگ با نام ائمه در دامنه قیمتی 25 تا 35 هزار تومان قرار دارند و این در حالی است پرچم‌های ساده ساتن را می‌توان با قیمت کمتری یعنی از هفت تا ده هزار تومان برای دسته‌های عزاداری تهیه کرد.

حسن سلیمی، رئیس اتحادیه صباغان و گل‌‌زنان در گفت‌وگو با میزان با اشاره به افزایش واردات بی‌رویه پرچم و بیرق از چین گفت: بسیاری از فعالان مشغول در صنف صباغی این کار را اعتقادی می‌دانند و تغییرات و افزایش قیمت‌ها را چندان اعمال نمی‌کنند. وی در توضیح میزان صادرات در صنف صباغان تصریح کرد: در حال حاضر حجم صادرات در این بخش اندک بوده و فقط به کشور عراق صورت می‌گیرد.

رئیس اتحادیه صباغان و گل‌‌زنان درخصوص افزایش قیمت پرچم و بیرق در سال‌جاری گفت: با توجه به افزایش 20درصدی در تمامی اصناف، صنف صباغان نیز مستثنا نبوده و با توجه به افزایش حقوق کارگران، بیمه و... قیمت این کالا نیز به نسبت افزایش می‌یابد.