مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2992986716853615993

هشـدار بهزیستی دربــاره افزایـش زنـان معتاد

رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره رشد اعتیاد زنان هشدار داد و گفت: اعتیاد زنان در جامعه، شتاب گرفته است.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی افزود: در گروه سنی 15 تا 29 سال به ازای هر 6/6 مرد، یک زن معتاد و در گروه سنی 30 تا 44 سال به ازای هر 15/7 مرد، یک زن و در گروه سنی 45 تا 64 سال، 16/6 زن وجود دارد.

وی تصریح کرد: همزمان شاهد گرفتار شدن کودکان در دام اعتیاد هستیم.

محسنی‌بندپی ادامه داد: امروز با توجه به سبک زندگی و تحولات فناوری، شاهد رشد آسیب‌های اجتماعی مانند کودکان کار، مفاسد اخلاقی، طلاق و حاشیه‌نشینی هستیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: طبق نظرسنجی‌های انجام شده، 90 درصد مردم، اعتیاد را مهم‌ترین آسیب اجتماعی کشور می‌دانند.

محسنی‌بندپی اضافه کرد: اعتیاد، هویت و وظیفه‌مندی فرد را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و اختلالات روحی و روانی را تشدید می‌کند و اثر هم‌افزایی در بروز جرائم کوچک و بزرگ و شیوع آسیب‌هایی مانند طلاق دارد.

وی یادآور شد: پیمایش شیوع‌شناسی اعتیاد، هشدارهایی به ما می‌دهد که باید راهکارهای علمی برای آن یافت، براساس این پیمایش، 4/5 درصد جمعیت 15 تا 64 سال کشور دچار مصرف مواد مخدر هستند.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین ماده مصرفی معتادان، تریاک است اما رشد مصرف مواد صنعتی و روانگردان را داریم. مصرف همزمان چند ماده از دیگر هشدار‌های پیمایش شیوع‌شناسی اعتیاد است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: برای کنترل اعتیاد، الگوهای ارتقا یافته در محلات را به کار گرفتیم و تسهیل‌گران در این زمینه آموزش دادند و کارزارهای رسانه‌ای برگزار شد؛ همچنین 5000 تیم اجتماع محور در این رابطه به‌کار گرفته شد.