مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2992940472751052022
مفسر

مجمع انقلابی، دستاورد انقلاب و میراث امام(ره)

جایگاه فقهی و قانونی مجمع تشخیص مصلحت نظام، به عنوان نهادی که فرآورده تعقل و تدبر حضرت امام و مورد حمایت مقام معظم رهبری بوده است به عنوان تشکلی بن‌بست شکن و نیز روشن‌کننده چراغ راه آینده کشور، ایجاب می‌کند که کاملا انقلابی حفظ و اداره شود. شأن انقلابی مجمع را می‌توان در عنایت اعضا و مصوبات آن به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب، تبعیت از رهنمودهای ولی‌فقیه و نگاه به نیازهای مردم و اقتضائات جامعه اسلامی جست‌وجو کرد و بر پایه مصوبات مجمع انقلابی، ایران آینده را مقدمه تشکیل تمدن دوباره متولد شده اسلامی قرار داد.

پیشرفت ایران اسلامی، بر پایه سیاست‌های متقن و روزآمد کلی کشور، تعیین و طرح‌ریزی می‌شود. این سیاست‌ها پیش از ارائه به رهبر فرزانه انقلاب، در مجمع و پیش از آن در کمیسیون‌های مجمع با مشارکت نخبگان و صاحبنظران تدوین و تنظیم می‌شود. بر این اساس، مردم و نخبگان جامعه با مشارکت در تهیه سیاست‌های کلی پیشنهادی، بار دیگر در نقشه راه نظام تاثیر می‌گذارند و انتظار رهبر معظم انقلاب از عموم نهادها و مراکز قانونگذاری و اجرایی کشور، این است که قوانین و برنامه‌ها، در راستای سیاست‌های مصوب مجمع انقلابی، نوشته و اجرا شوند.

این اطمینان را داریم که با نگاه مقام عظمای ولایت و مشارکت همه مسئولان و همراهی مردم، مجمع صد در صد انقلابی، میراث‌دار نهضت امام راحل و پاسدار خون شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم خواهد بود و آنچه را که مردم به خاطر آن ایثار کرده‌اند، پیگیری خواهد کرد.

پدرام پاک‌آیین

مدیرکل اطلاع‌رسانی و انتشارات مجمع تشخیص مصلحت نظام