مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2992931324970796080

احتمال سلب رای اعتماد از رئیس‌جمهور عراق

شماری از نمایندگان عراقی در حال جمع‌آوری امضا برای سلب رای اعتماد از رئیس‌جمهور به دلیل سکوتش در قبال همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان از عراق هستند.

علی البدیری، نماینده جبهه «الاصلاح» عراق، روز چهارشنبه اعلام کرد شماری از نمایندگان در حال جمع‌آوری امضا برای سلب رای اعتماد از «فواد معصوم» رئیس‌جمهور کشور هستند.

وی در گفت‌وگو با وبگاه شبکه خبری «السومریه»، گفت: رئیس‌جمهور به سوگندی که برای حفظ امنیت و وحدت سرزمین عراق و ملت آن، یاد کرده پایبند نمانده است و با سکوت غیرقابل توجیه در قبال تهدیدهای همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان ـ که قرار است 25 سپتامبر آینده برگزار شود ـ سوگندش را زیر پا گذاشته است. البدیری افزود: سکوت رئیس‌جمهور عراق و اعلام نکردن موضع صریح‌اش در قبال همه‌پرسی، ما را نسبت به میزان پایبندی‌ وی به وظایفش در قبال دفاع از قانون اساسی، به شک انداخت.

نماینده جبهه الاصلاح عراق تاکید کرد: شماری از نمایندگان پارلمان در حال جمع‌آوری امضا علیه فواد معصوم هستند و ما معتقدیم شمار امضاکنندگان بیشتر از حدنصاب برای ارائه درخواست سلب رای اعتماد است و این تعداد در حال افزایش است. برای سلب رای اعتماد از رئیس‌جمهور، باید دوسوم نمایندگان پارلمان به این مساله رای مثبت دهند. ما معتقدیم با توجه به اتحاد مواضع عربی، سنی، شیعی، ترکمانی و... در پارلمان در قبال مساله همه‌پرسی، زمینه برای سلب رای اعتماد از رئیس‌جمهور فراهم است./ فارس