مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2992930495751360222

تاکید ظریف بر هماهنگی تهران و مسکو در مقابل سیاست‌های برجامی آمریکا

وزیر امورخارجه کشورمان دیروز در سفر به سوچی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در محل اقامتگاه تابستانی وی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بر اساس گزارش‌ها، بحران سوریه، وضعیت توافق هسته‌ای و مسائل منطقه محور مذاکرات وزیر امورخارجه کشورمان با رئیس‌جمهور روسیه بود.

وزیر خارجه کشورمان همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به سیاست‌های اخیرآمریکا در ارتباط با برجام بر ضرورت همکاری‌ها و هماهنگی‌های بین دو کشور ایران و روسیه تاکید کرد و گفت: تاکنون هماهنگی‌های خوبی بوده و دو کشور از مواضع یکدیگر در سازمان‌های بین‌المللی حمایت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف با اشاره به افزایش همکاری‌های تهران و مسکو در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه‌های اقتصادی و سیاسی تصریح کرد: نیاز است که این همکاری‌ها را مرور و زمینه ارتقای آن را فراهم کنیم.

وزیر امور خارجه افزود: روسیه تاکنون حمایت‌های خوبی از برجام کرده است. ظریف گفت: ایران و روسیه با چالش‌های مشترکی روبه‌رو هستند که یکی از مهم‌ترین آنها چالش‌های موجود در منطقه است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به همکاری دو کشور ایران و روسیه در زمینه بحران سوریه و مبارزه با تروریست‌ها در منطقه خاطرنشان کرد: با همکاری خوب ایران، روسیه و ترکیه وضعیت در این کشور نیز در صحنه سیاسی بهبود پیدا کرده و تا حدودی توانسته‌ایم از تنش‌ها در این منطقه بکاهیم.

ظریف در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اعلام کرده در صورت لزوم تفاوتی بین بازدید از سایت‌های نظامی و سایت‌های هسته‌ای ایران وجود ندارد، تصریح کرد: چارچوب پروتکل الحاقی و همچنین چارچوب برجام برای بازدید از مکان‌هایی هستند که امکان فعالیت هسته‌ای در آن وجود داشته باشد و ایران تا کنون براساس گزارش‌های آژانس در زمینه عدم فعالیت‌های اعلام نشده کاملا بدرستی عمل کرده است.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: در بند 74 ضمیمه یک برجام تاکید شده هیچ بازدیدی نمی‌تواند بهانه‌ای برای اطلاع یافتن از اسرار کشور باشد.