مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2992901719797883778
صدای ورزش

تغییر مفید پرسپولیس

انتقادی که همیشه به برانکو وارد بود، نداشتن پلن B برای تغییر سیستم و شیوه بازی بود. پرسپولیس برانکو وقتی از حریف عقب می‌افتاد به شکلی محسوس برای جبران مشکل پیدا می‌کرد و این نقیصه، آن‌قدر ملموس بود که هواداران پرسپولیس همیشه از گل خوردن تیمشان واهمه داشتند.

اما پرسپولیس این فصل این مشکل را ندارد. تیم او بعد از پذیرفتن گل براحتی تغییر تاکتیک می‌دهد، شیوه‌اش را عوض می‌کند و بازیکنان جدید متناسب با شیوه جدید به میدان می‌آیند. در بازی با الاهلی بازیکنانی از زمین بیرون کشیده شدند که در بازی با گسترش به عنوان یار جانشین وارد میدان شدند و اتفاقا هر دو تغییر کاملا مثبت بود. پرسپولیس این فصل با توجه به تغییر تفکرات برانکو، مشکلی از بابت تغییر برنامه بازی ندارد و براحتی تفکر خود را تغییر می‌دهد. مشخص نیست در پی چه فرآیندی این اتفاق رخ داد؛ اما پرسپولیس این فصل کاملا متفاوت عمل می‌کند و خیال هواداران آسوده است که تیم، اشتباهاتش را جبران و مشکلاتش را حل می‌کند.

در دو بازی با الاهلی این تفاوت بزرگ را شاهد بودیم و پرسپولیس هر دو بار بخوبی به بازی برگشت و این برگشت در پی تغییر تفکر صورت گرفت؛ تغییری که نقیصه سابق را کاملا برطرف کرده و سرنوشتی خوب برای پرسپولیس رقم زده است.

تصمیم‌های درست برانکو موجب شده پرسپولیس به بهترین نتایج تاریخ خود دست پیدا کند. تیم در دقیقه 11 یکی از کلیدی‌ترین مهره‌های خود را از دست می‌دهد؛ اما کنترل بازی را به حریف نمی‌دهد. اختیار بازی را آن‌قدر در دست دارد تا به نتیجه دلخواهش برسد. موفقیت اخیر پرسپولیس را هیچ تیم ایرانی در تقابل با تیم‌های عربستانی تکرار نکرده و خوشحالیم که تیم برانکو سرحال و شاداب به فینال غرب آسیا رسیده است. امیدواری همه اهالی فوتبال این است که برانکو در بازی با الهلال، مانند دو دیدار با الاهلی درست و اصولی و حرفه‌ای تصمیم بگیرد و طلایی تعویض کند. منتظر دو بازی تعیین‌کننده با الهلال می‌مانیم.

محمدحسن انصاری‌فرد

کارشناس فوتبال