مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2992888259760904208
حذف آبی‌ها و نفت تهران در آستانه قطعی شدن

وضعیت قرمز استقلال در آسیا

استقلال و نفت تهران اگر شرایط خود را ظرف یک ماه آینده سر و سامان ندهند به طور قطع از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته می‌شوند.

این دو باشگاه در نهایت تا 9 مهرماه فرصت دارند مدارکی دال بر تلاش برای حل پرونده‌های مالی شان به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کنند. در صورتی که این اتفاق رخ ندهد، زمان یک ماهه دوم برای دو باشگاه تمدید نمی‌شود و از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته می‌شوند. مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال چندی قبل، از شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون خواست به باشگاه‌های ایرانی دو ماه بیشتر فرصت دهد تا بتوانند مشکل مالی‌شان را حل کنند.

زمانی که کنفدراسیون داده بود روز 9 شهریور به پایان رسید و با درخواست تاج، شیخ سلمان یک ماه به ایرانی‌ها فرصت داد و برای ماه دوم هم شرط گذاشت. او گفت اگر باشگاه‌های ایرانی بتوانند مدارکی نشان دهند که برای حل پرونده‌های مالی‌شان قدم مثبتی برداشته‌اند، یک ماه دیگر هم فرصت در اختیارشان قرار می‌گیرد. استقلال، پرسپولیس، نفت و تراکتور باید تا روز 9 آبان ماه تمام مدارک را ارائه کنند. در حال حاضر تراکتور و پرسپولیس در این زمینه گام‌های مثبتی برداشته‌اند.

تراکتور تمام پرونده‌های خود را حل و فصل کرده و تنها مانده پرونده حمزه یونس. این بازیکن پای خود را در یک کفش کرده که پولش را تمام و کمال می‌خواهد و تا آخر شکایت می‌رود. اگر تراکتوری‌ها مشکل او را حل کنند، دیگر هیچ مانعی برای حضور در آسیا ندارند.

پرسپولیس هم باید پرونده ژوزه را حل و فصل کند. قرمزها به مسئولان سازمان لیگ که باید مدارک را به کنفدراسیون فوتبال آسیا بدهند، اعلام کرده‌اند مشکلی برای پرداخت پول ژوزه ندارند و بزودی به حسابش واریز می‌کنند. در صورتی که استقلال و نفت تهران از لیگ قهرمانان حذف شوند، دو باشگاه ذوب‌آهن و سپاهان جانشین این دو باشگاه می‌شوند.