مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2992887132858556504
علی پروین در گفت‌وگو با جام‌جم:

پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شود

علی پروین و خوشحالی به دلیل صعود پرسپولیس به نیمه نهایی. البته سلطان چشم تیله‌ای سرخپوشان از قبل هم گفته بود که این تیم می‌تواند حتی قهرمان آسیا شود: سر حرفم هستم. تیم آقای برانکو می‌تواند در آسیا قهرمان شود. پروین دلش روشن است و می‌گوید الهلال هم نمی‌تواند جلوی پرسپولیس را بگیرد به‌شرطی که پرسپولیس مثل همین چند بازی اخیرش باشد و بچه‌ها اشتباهی نکنند.

هنوز هم سر حرفتان هستید؟این که پرسپولیس‌ قهرمان آسیا شود؟

شک نداشته باشید اگر مشکلی پیش نیاید تیم آقای برانکو می‌تواند قهرمان آسیا شود. الان این تیم چه چیزی کم دارد؟ همه چیز عالی است. فقط باید کمی حواسشان جمع باشد و اشتباه نکنند. از اینجا به بعد واقعا همه چیز حساس شده است و یک اشتباه می‌تواند زحمات چند ساله یک باشگاه را به باد بدهد. در هر صورت تا همین جا هم بچه‌ها غیرت به خرج داده‌اند که به نیمه نهایی رسیده‌اند. بد به دلتان راه ندهید، پرسپولیس امسال هر ابزاری را برای قهرمان‌شدن دارد.

بازی را تماشا کردید؟ شرایط پس از خوردن گل تساوی خیلی بد شد. بخصوص این که از دقیقه 11-10 تیم ده نفره شد.

وقتی تیمی ده نفره می‌شود فشار روی بقیه بازیکن‌ها بیشتر می‌شود. بقیه باید جور او را بکشند. هوا هم گرم بود و در بعضی از صحنه‌ها کاملا مشخص بود بازیکنان دو تیم نمی‌توانند خوب نفس بکشند یا خیلی خوب استارت بزنند. بازی که کلا استرس بود. حیف بود اگر پرسپولیس حذف می‌شد. خدا را شکر بچه‌ها با غیرت بازی کرده و دل میلیون‌ها ایرانی را شاد کردند.

اخراج کمال و...

پیش می‌آید دیگر. من می‌گویم هیچ کسی جای بازیکن در زمین نیست و نمی‌تواند مثل او فکر کند و تصمیم بگیرد. شاید در آن لحظه کمال هم تصمیم گرفته بوده که باید آن تکل را بزند. به هر حال نمی‌شود خرده‌ گرفت. خدا را شکر این اخراج مانع نشد پرسپولیس به نیمه نهایی برسد.

برای بازی بعد، انصاری و کامیابی نیا حضور ندارند. این کار را سخت نمی‌کند؟

امسال دست برانکو پر است و مثل سال قبل نیست که نیمکت خالی باشد. قطعا این دو بازیکن جانشین‌های خوبی دارند.

دوباره خوردیم به الهلال و یک بار دیگر بازی در خارج از خانه. تا اینجا ده بازی برگزار کرده ایم که فقط در دو بازی میزبان بوده‌ایم و یک بازی هم که بدون تماشاگر بوده است.

الهلال از آن تیم‌های خوب آسیاست، اما ما دو بار با این تیم بازی کردیم و خودتان نتیجه‌اش را دیدید. الهلال را می‌شود برد و به فینال رسید. راه دارد بردن این تیم که آقای برانکو به نظرم راهش را بلد است. ان‌شاءالله که دوباره بچه‌ها غیرت به خرج می‌دهند و پرسپولیس را در فینال آسیا خواهیم دید. هوادار که گناهی ندارد. به نظرم حالا که تیم به اینجا رسیده باید حمایت شود. بچه‌ها باید حمایت شوند. چه خوشحالی بالاتر از این؟ شما دیدید که سه شنبه مردم چقدر خوشحال بودند. اینها قیمت ندارد.

نظرتان درباره تعویض‌های برانکو چیست؟ او تعویض‌های طلایی می‌کند.

ماشاءالله آقا برانکو خودش استاد است که از این تعویض‌ها می‌کند. او می‌تواند تا سالیان سال به فوتبال این مملکت کمک کند. من فکر می‌کنم هم برانکو و هم کی‌روش کارشان را خوب بلد هستند و اگر دوستی‌شان ادامه داشته باشد به نفع فوتبال ماست. شما ببینید ما دو تا بازی مانده به پایان مرحله مقدماتی جام جهانی، مسافر این رقابت‌ها شدیم. اگر پرسپولیس هم قهرمان آسیا شود که دیگر همه چیز جور جور است. می‌شود سال تاریخی فوتبال ما.

علی آقا نظرتان درباره استقلال چیست؟

استقلال هم از تیم‌های خوب لیگ است. علی منصوریان هم بچه خوبی است. فکر می‌کنم آنها در لیگ نتیجه می‌گیرند.

علی کریمی هم دوباره به تیم نفت برگشت و جای درخشان را گرفت.

علی از شاگردهای خوب و قدیمی من است. به او تبریک می‌گویم، اما کاش اول فصل می‌ماند و نمی‌رفت یا این که در نیم‌فصل تیم را تحویل می‌گرفت. الان دستانش بسته است و پنج هفته هم که از رقابت‌های لیگ گذشته. ولی ان‌شاءالله که موفق می‌شود، البته کار خیلی سختی دارد.