مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2992832416049411239

بنگلادش و چین،‌ از دامغان پسته وارد می‌کنند

سفیر بنگلادش در ایران و نماینده اتاق بازرگانی چین در ایران گفتند: مسیر برای واردات پسته دامغان از استان سمنان به چین و بنگلادش و تجارت در این زمینه فراهم است.

به گزارش ایرنا، سفیر بنگلادش در ایران،‌ دیروز در چهارمین جشنواره ملی پسته شهرستان دامغان استان سمنان، گفت: کشور بنگلادش، با توجه به توان تجاری و اقتصاد بالای ایران، پذیرای تبادلات تجاری بیشتر با این کشور است.

مجیب‌الرحمان بویان افزود: شهرستان دامغان نیز در جشنواره پسته نشان داده، وضعیت اقتصادی مناسبی در استان سمنان دارد. نماینده اتاق بازرگانی چین در ایران هم در این آیین در شهرستان دامغان استان سمنان افزود: به دنبال وارد کردن پسته دامغان به چین با نام تجاری همین شهرستان و بازاریابی در استان‌های کشور چین هستیم.

ملیندا لیان با اشاره به ظرفیت بالای تولید پسته در شهرستان دامغان و کیفیت بالای این محصول، کیفیت را اولویت واردات به کشور چین عنوان و خاطرنشان کرد: ارتباط و مبادلات تجاری کشور چین و ایران به
5000 سال می‌رسد.

نماینده اتاق بازرگانی چین در ایران گفت: عبور جاده ابریشم از ایران و چین، راه تجارت خوبی را برای روابط دو کشور رقم خواهد زد. حدود 6 درصد سطح زیرکشت پسته کشور و بیش از 17 درصد پیش‌بینی تولید پسته کل کشور متعلق به باغ‌های پسته شهرستان دامغان در استان سمنان است.