مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2992809930514413961

مخابره صلح از ایران به زبان تئاتر، تجسمی و موسیقی

پنجمین جشنواره «هنر برای صلح» با ارائه آثاری از هنرمندان شاخص تجسمی و برنامه‌های متنوع هنری در خانه هنرمندان در حال برگزاری است.

به گزارش ایران‌آرت، خانه هنرمندان عصر 21 شهریور میزبان جمعی از هنردوستان بود تا پنجمین جشنواره «هنر برای صلح» به صورت رسمی آغاز به کار کند. این مراسم با حضور مجید ملانوروزی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی و هنرمندانی همچون محمد متوسلانی، کامبیز درم‌بخش، جمشید مرادیان، اصغر همت، میکائیل شهرستانی، قدرت‌الله عاقلی، محمد فرنود، آرمان استپانیان، سعیده آبشناسان و جمعی از هنرمندان بخش‌های مختلف این رویداد هنری در خانه هنرمندان برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این جشنواره، گروه تئاتر قاصدک با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به اجرای نمایشی با مضمون کودکان و صلح در محوطه باز خانه هنرمندان پرداخت. در ادامه این مراسم پرفورمنس نقاشی توسط احمد آریامنش اجرا شد. این پرفورمنس که با اجرای موسیقی تلفیقی همراه بود، با بهره بردن از حضور هنرمندانی نظیر محمد متوسلانی، کامبیز درم‌بخش، محمد فرنود و جمعی از مردم اجرا شد. در این پرفورمنس همزمان با اجرای موسیقی، حاضران به نوشتن کلمات «سلام بر صلح» با استفاده از رنگ‌های مختلف پرداختند.

در بخش دیگر این جشنواره پرفورمنس موسیقی گروه «بنفش» به سرپرستی پیمان ابدالی اجرا شد. همچنین اجراگران این پرفورمنس با توزیع گل در بین مردم از آنان خواستند پیام آوران صلح باشند. سپس بخش نمایشگاهی «پنجمین جشنواره هنر برای صلح» با آثار 180 هنرمند از 30 کشور جهان در رشته‌های نقاشی، عکاسی، مجسمه، گرافیک و ویدئو آرت با حضور مجید رجبی‌معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان و کامبیز درم‌بخش افتتاح شد.

در بخش نقاشی این رویداد هنری، آثار 64 هنرمند همچون ناصر اویسی، جعفر روح‌بخش، کوروش شیشه‌گران، بهرام دبیری، منوچهر نیازی، کامبیز درم‌بخش و... به نمایش در آمده است. در این بخش آثاری از هنرمندان فرانسویی و ایتالیایی نیز حضور دارد.

بخش عکس پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» نیز میزبان آثار 52 هنرمند، همچون عباس کیارستمی، رضا کیانیان، ابراهیم حقیقی، سیف‌الله صمدیان، محمد فرنود، گوهر دشتی، شادی قدیریان، آرمان استپانیان و مجید سعیدی است و آثاری از عکاسان کشورهای فرانسه، افغانستان، هند وعراق به نمایش درآمده است.

در بخش مجسمه و چیدمان نیز 34 اثر از هنرمندانی چون بهروز دارش، تاها بهبهانی، جمشید مرادیان، مریم سالور و گیزلا وارگا سینایی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

بخش ویدئو آرت و پوستر این رویداد هنری نیز، میزبان آثار 28 هنرمند از ایران، یونان، مکزیک، آمریکا، روسیه، دومینیکن، چین، اکوادور، ترکیه، لهستان و اندونزی است.

در بخش نمایشگاهی پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» تمامی آثار برای فروش ارائه شده‌اند و عواید حاصل از آن صرف ساخت مدرسه و اقدامات بشردوستانه خواهد شد.

پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» در کنار بخش نمایشگاهی تا 30 شهریور همه روزه با برنامه‌هایی متنوع در عرصه تئاتر، موسیقی و سینما میزبان علاقه‌مندان هنر و صلح خواهد بود.