مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2992790180796253076

توازن در سینمای ایران برقرار نیست

نادر مقدس، کارگردان سینما در ارتباط با رکود سینما گفت: متأسفانه توازن در سینمای ایران برقرار نیست. در حال حاضر آماری که شخص وزیر ارشاد منتشر کرده اند نشان از وضعیت بحرانی سینمای کشور دارد، اما مدیران قبلی به واسطه فروش خوب برخی فیلم‌های کمدی این شائبه را در اذهان به وجود آوردند که سینما وضعیت مطلوبی دارد.

کارگردان فیلم سینمایی «پرونده‌ای برای سارا» توضیح داد: فیلم‌های کمدی در ظاهر به سینمای کشور رونق داده اند و همچنان مخاطبان مانند گذشته از این نوع فیلم‌ها استقبال می‌کنند، اما اکران این نوع فیلم‌ها باعث شده ما در ظاهر بر این اندیشه باشیم که سینمای ایران با فروش خوبی روبه‌روست و وضعیت آن از حد مطلوب هم فراتر رفته است.

او ادامه داد: مبحث مهم ایجاد توازن در سینمای کشور برقرار نیست و این اتفاق بسیار ناراحت کننده است. بنده معتقدم در حال حاضر اولویت آقای صالحی به عنوان شخص وزیر ارشاد که بنده از عملکرد ایشان تعاریف بسیار نیکویی شنیده ام باید همراه با مسئولانی که برای سینمای کشور انتخاب می‌کنند در ابتدای امر اقدامی عاجل برای برون رفت از این نوع معضلات و مشکلات تدبیر کنند.

مقدس سپس با بیان این‌که محروم ماندن تعداد کثیری از سینماگران برای تولید فیلم، سینمای کشور را دچار رکود کرده است اظهار کرد: دولت باید در زمینه تولید، اکران و توزیع آثار سینمایی از تمامی فعالان و سینماگران کشور حمایت داشته باشد اما متأسفانه ما تنها شاهد آن هستیم که برخی افراد مرتب توسط دولت حمایت می‌شوند و از سوی دیگر بسیاری از فیلمسازان و فعالان پیشین سینمای کشور از امکانات محروم مانده اند و برای آنها شرایط حضور و فعالیت در سینما وجود ندارد و همین دست اتفاقات است که باعث بحران‌هایی نظیر بحران رکود در سینمای کشور شده است.مقدس در خاتمه این گفت‌وگو افزود: امیدوارم وزیر ارشاد و رئیس جدید سازمان سینمایی تدبیری جدی برای رفع معضلات و مشکلات متعدد سینمای کشور داشته باشند و ما بتوانیم شاهد رفع رکود در تمامی حوزه‌های سینمای کشور باشیم./ سینماپرس