مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2992789098663378325

تهمینه میلانی در تدارک یک کار کودک

تهمینه میلانی پس از 23‌سال فیلمنامه «هوشمندان سیاره اوراک» را در ژانر کودک و نوجوان با اقتباس از کتاب «هوشمندان سیاره اوراک» نوشته فریبا کلهر می‌‎نویسد.

به گزارش ایسنا، تهمینه میلانی، نویسنده و کارگردان سینما با اشاره به این‌که نگارش فیلمنامه «هوشمندان سیاره اوراک» به‌سفارش بنیاد سینمایی فارابی انجام می‌شود، گفت: کتاب «هوشمندان سیاره اوراک» داستانی جذاب و مطابق با سلیقه‌ نوجوانان امروز جهان است و تصور می‌کنم ساخته‌شدن فیلمی از این کتاب می‌تواند جانی تازه به فیلم‌های مناسب نوجوانان ببخشد.

او دلایل بازگشت به سینمای کودک و نوجوان را برشمرد و ادامه داد: قصد داشتم 20 سال پیش سریالی از این داستان بسازم و فیلمنامه‌ آن هم در 32 قسمت نوشته شد، اما به دلایل مختلفی چون تغییر مدیریت‌ها در سیمافیلم که قرار بود تهیه‌کننده باشد، تولید آن به سرانجام نرسید. میلانی ضمن اشاره به این‌که به‌روزرسانی و آگاه کردن کودکان و نوجوانان از تاریخ ایران و جهان و همچنین آگاهی از علم روز با استفاده از فیلمنامه‌های علمی ـ تخیلی از مهم‌ترین دغدغه‌هایش است، اظهار کرد: برای استقبال و حضور هرچه بهتر کودکان و نوجوانان در سینماها باید فیلم‌هایی متناسب با اطلاعات عمومی و علایق ایشان از جمله فیلم «هوشمندان سیاره اوراک» تولید شود.

کارگردان فیلم «دیگه چه خبر» به دلایل استقبال نکردن از اقتباس ادبی در سینمای ایران در سال‌های اخیر اشاره کرد و ادامه داد: مدیران فرهنگی باید شرایط حمایت از آثار اقتباسی را بیش از پیش فراهم کنند.