مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2992723864862749822
بارزانی گام اول تنش‌زایی را آغاز کرد

اعزام پیشمرگه به کرکوک

مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق، نظامیانی از پیشمرگه و پ.‌ک.‌ک را به کرکوک اعزام کرد.

یکی از نمایندگان ترکمانی در استان کرکوک عراق اعلام کرد دو تیپ از نیروهای پیشمرگه و شماری از عناصر پ.‌ک‌.ک به نیروهای کردی حاضر در «طوزخورماتو» ملحق شده‌اند. گفته می‌شود نیروهای نظامی تحت فرمان رئیس منطقه کردستان، با هدف آنچه تهدیدات نیروهای حشدالشعبی علیه همه‌پرسی جدایی خوانده شده به شهر کرکوک اعزام شده‌اند.

حسن توران، نماینده ترکمانی عراق در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه، اظهار کرد: شمار زیادی از نیروهای پ‌.ک‌.ک و دو تیپ از پیشمرگه از روز سه‌شنبه در مناطق مختلف مرکز استان کرکوک مستقر شده‌اند و نیروهای دیگری از پ.‌ک‌.ک به شهرستان طوز‌خورماتو اعزام شده‌اند. وی استقرار این نیروها را در کرکوک، اقدامی تحریک‌آمیز از سوی دولت منطقه کردستان خواند و گفت: دولت مرکزی باید فوری اقدام کرده و امنیت را در استان کرکوک با اعزام نیروهایی از ارتش عراق برقرار کند.

گفته می‌شود نیروهای نظامی تحت فرمان رئیس منطقه کردستان، با هدف آنچه تهدیدات نیروهای حشدالشعبی علیه همه‌پرسی جدایی خوانده شده به شهر کرکوک اعزام شده‌اند. این رویدادها در حالی است که حزب «الوفاء الوطنی العراق» چندین دادخواست علیه مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان و نجم‌الدین کریم، استاندار کرکوک به دادگاه فدرال عراق ارائه کرد.