مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2992618618065486661
سلامت خانه و آشپزخانه

ویژگی‌های شیر کم لاکتوز

شیر کم لاکتوز و بدون لاکتوز، از جمله محصولات لبنی هستند که چند سالی است،‌ روانه بازار شده و برای کسانی که با خوردن شیر معمولی دچار شکم درد، نفخ، گاز شکم و اسهال می‌شوند، بهترین جایگزین محسوب می‌شود. در این خصوص به مهم ترین پرسش‌ها پاسخ داده‌ایم.

شیر کم لاکتوز چیست و چه مزیتی دارد؟

لاکتوز قند شیر است و چون برخی افراد به دلیل کمبود لاکتاز ـ آنزیم تجزیه‌کننده لاکتوز ـ در بدنشان نمی‌توانند این قند را هضم کنند، دچار مشکلات گوارشی می‌شوند. در صنعت با تولید شیر کم لاکتوز این مشکل حل شده و افراد می‌توانند با خیال راحت شیر بنوشند. در کارخانه، آنزیم لاکتاز در شرایط معینی به شیر اضافه و موجب هیدرولیز و تجزیه لاکتوز یا همان قند شیر و افزایش قابلیت هضم 80-50 درصدی آن در بدن می‌شود که البته انواع شیرهای فاقد لاکتوز قابلیت هضم بهتری دارند .

چرا شیر کم لاکتوز شیرین است؟

قند شیر به واسطه آنزیم لاکتاز به قندهای ساده‌تر یعنی گلوکز و گالاکتوز تبدیل می‌شود. این قندها نسبت به لاکتوز از شیرینی بیشتری برخوردارند و در نتیجه شیرهای کم لاکتوز نسبت به شیرهای معمولی شیرین‌تر هستند .

شیر کم لاکتوز و معمولی نسبت به هم خواص متمایزی دارند؟

خیر. هر دو از نظر میزان قند و ارزش غذایی برابری می‌کنند و انرژی‌زایی یکسانی دارند. مدتی است شیر کم لاکتوز به صورت کم چرب و ویتامینه همراه با املاح معدنی مانند ویتامین D3 و کلسیم روانه بازار شده و گزینه خوبی برای مصرف روزانه افراد محسوب می‌شود.

آیا شیر کم لاکتوز برای افراد دیابتی مضر است؟

با توجه به این که مبتلایان دیابت از مصرف مواد قندی منع نشده‌اند و باید در میزان قند مصرفی دقت کنند، بهتر است این افراد از شیر کم لاکتوز کمتر مصرف کرده، قند آن را مد نظر داشته باشند .

لاکتوز علاوه بر شیر در چه مواد غذایی دیگری وجود دارد؟

لاکتوز قند اختصاصی شیر است و فقط در شیر و برخی فرآورده‌های لبنی موجود است .

عدم تحمل لاکتوز شیر چه فرقی با حساسیت به شیر دارد؟

حساسیت به شیر پاسخ غیر طبیعی بدن به پروتئین آن است، ولی عدم تحمل لاکتوز به دلیل ناتوانی بدن در هضم قند شیر است. حساسیت به شیر به‌ندرت اتفاق می‌افتد، ولی عدم تحمل لاکتوز به دلیل عدم استمرار در مصرف شیر رخ می‌دهد.

چگونه می‌توانیم بدنمان را به مصرف شیر معمولی عادت دهیم؟

هر چه کمتر شیر بخورید، خود به خود حساسیت بدن را به شیر و سایر فرآورده‌های لبنی بیشتر می‌کنید، زیرا بدن احساس نیاز کمتری به تولید لاکتاز می‌کند و روز به روز مشکل حادتر می‌شود. اگر تا چند روز به اندازه یک قاشق چایخوری شیر بنوشید و به مرور از قاشق غذاخوری و مقیاس‌های بزرگ‌تر استفاده کنید، می‌توانید بدون مشکل در روز یک یا دو لیوان شیر بنوشید.

علاوه بر شیر کم لاکتوز، کدام یک از فرآورده‌های لبنی لاکتوز کمتری دارند؟

محصولات لبنی پروبیوتیک و بخصوص ماست و کفیر طی تخمیر قابلیت هضم خوبی پیدا کرده و می‌توانند جایگزین‌های مناسبی باشند.

نحوه نگهداری این شیر به چه صورت است؟

شرایط نگهداری خاصی ندارد و ماندگاری آن همچون شیرهای معمولی پاستوریزه یا استریلیزه است.