مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2975428911408521541
نمای خارجی

روایت تازه از یک داستان ماجراجویانه

استیو گولد زمانی که رمان جامپر را می‌نوشت، گوشه چشمی هم به سینما و تلویزیون داشت. او در مصاحبه‌ای اعلام کرد داستان ماجراجویانه و علمی ـ تخیلی او ظرفیت تصویری بالایی دارد و دو صنعت تلویزیون و سینما می‌تواند آن را به کارهای موفق و پربیننده‌ای تبدیل کند.

نوول گولد سال 2007 روی پیشخوان کتابفروشی‌ها قرار گرفت و خیلی زود، انبوه کتابخوان‌ها را جذب خود کرد، اما این فقط دوستداران نوول‌های علمی ـ تخیلی نبودند که از نوول استقبال کردند. کمپانی‌های فیلمسازی هم بلافاصله جذب آن شده و تلاش برای خرید امتیاز برگردان تصویری آن را آغاز کردند. فیلم سینمایی جامپر سال 8002 روی پرده سینماها رفت. فیلم با هزینه تولید 88 میلیون دلاری؛ حدود 222 میلیون دلار در سطح جهانی فروش کرد. سهم سینماهای آمریکای شمالی از این رقم، چیزی حدود 81میلیون دلار بود. کمپانی فوکس سریعا امتیاز برگردان سینمایی جلد دوم کتاب گولد را هم خریداری کرد. قرار بود داگ لایمن برای کارگردانی قسمت دوم فیلم دوباره پشت دوربین قرار بگیرد، اما این فیلم ساخته نشد و هیچ وقت معلوم نشد، چرا تولید آن متوقف ماند.

حالا مدیران فوکس می‌گویند همان زمان به این نتیجه رسیدند که به جای تولید قسمت دوم فیلم، آن را تبدیل به یک کار تلویزیونی کنند. آنها می‌گویند زمان خرید امتیاز نوول‌های گولد، به او هم گفته بودند که می‌خواهند داستان او را به دو صورت فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی کار کنند. مجموعه جامپر با هزینه تولید ده میلیون دلاری جلوی دوربین می‌رود.

داستان مجموعه «نیازمند» مقدار زیادی افه‌های تصویری و جلوه‌های ویژه است. برای این منظور، گروهی از تکنیسین‌های هالیوودی با سیمپسون و فوکس همکاری خواهند کرد. کلید فیلمبرداری مجموعه تا قبل از پایان سال جاری میلادی زده می‌شود. اولین اپیزود جامپر برای پخش در روزهای پایانی فصل بهار 8102 آماده خواهد شد. شایعات تائید نشده حکایت از آن دارد که در هر اپیزود مجموعه، یکی از بازیگران مطرح سینما به عنوان بازیگر مهمان حضور خواهد داشت.