مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953516807176399324

نحوه پرداخت قسطی جرایم تخلفات رانندگی اعلام شد

پلیس راهور ناجا چند راهکار برای ابلاغ جرایم و پرداخت آنها پیش روی شهروندان گذاشته است. این راهکارهای ساده اولا به تسهیل دریافت جریمه‌ها و تخلفات کمک کرده ثانیا، سفر اضافی برای شهروندان ایجاد نمی‌کند، ثالثا اطلاعات صحیح و مطمئن به دستشان می‌رسد.

به گزارش فارس، رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا با اعلام این خبر گفت: رانندگان با ارسال بارکد 17 رقمی پشت کارت (vin)، به شماره پیامک 1101202020، آخرین وضعیت تخلفات معوقه خودروی خود را استعلام کنند.

سرهنگ کرمی اسد ادامه داد: شهروندان با این کار بدون مراجعه به جایی می‌توانند وضعیت جریمه وسایل نقلیه خود را استعلام کنند. همچنین اگر تصمیم پرداخت همین جریمه را داشته باشند می‌توانند بعد از وارد کردن وی‌آی‌ان، ستاره اضافه کرده و به همین شماره پیامک ارسال کنند.

وی توضیح داد: سیستم علاوه بر مبلغ جریمه، شناسه قبض و پرداختی را در اختیار هموطنان قرار می‌دهد و رانندگان می‌توانند نسبت به پرداخت قبض جدید اقدام کنند.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا افزود: رانندگان همچنین می‌توانند با ورود به سایت راهور rahvar120.ir نسبت به استعلام تخلفات خود اقدام کنند.

سرهنگ کرمی اسد در این باره گفت: البته سایت راهور120 در بازه‌های زمانی چند روزه آپدیت می‌شود، قطعا اطلاعاتی که در اختیار هموطنان قرار می‌دهد اطلاعات به روزی نیست و صرفا برای اطلاع‌رسانی خواهد بود. پس اگر هموطنی، قصد دارد که تمام معوقات خودرویش را پرداخت کند، بهترین راهکار استعلام پیامکی یا مراجعه به دفاتر پلیس به علاوه 10 و مراجعه به واحدهای اجراییات است.

وی با اشاره به این‌که این سه منبع می‌توانند اطلاعات به روزی را در اختیار رانندگان قرار دهند، گفت: سایت راهور همین اطلاعات را با اختلافی چند روزه در اختیار هموطنان قرار می‌دهد.

شهروندان می‌توانند جرایم خود را به صورت اقساط پرداخت کنند

سرهنگ کرمی اسد همچنین با اشاره به این‌که، امکان فوق‌العاده جالبی که سایت راهور 120 برای هموطنان فراهم کرده این است که می‌توانند نسبت به پرداخت موردی یا همان «قسطی» جرایم راهنمایی و رانندگی اقدام کنند، توضیح داد: هموطنان می‌توانند با مراجعه به سایت راهور، اطلاعاتی را که لازم است ثبت کرده و وارد سابقه تخلفات خودرو شوند. سیستم به صورت هوشمند، برای هر ردیف تخلف، شناسه قبض و پرداخت تعریف می‌کند. هر شهروند می‌تواند با وارد کردن شناسه قبض از طریق خودپرداز و یا درگاه‌های عابربانک‌ها، جریمه را به صورت جداگانه و موردی پرداخت کند. 24 ساعت بعد از پرداخت، جریمه پرداخت شده از لیست تخلفات حذف می‌شود.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا در پایان خاطر نشان کرد: بنابراین رانندگانی که قادر به پرداخت یکباره جرایم خود نیستند، بهترین راهکار پرداخت به صورت مرحله‌ای و قسطی و مراجعه به سایت راهور 120 است.