مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953516318203227390

جذب معلم از طریق فضای مجازی ممنوع!

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش بر ممنوعیت فعالیت شبکه‌های کاریابی برای دانش‌آموختگان دانشگاهی و دعوت از معلمان برای فعالیت در مدارس غیردولتی تاکید کرد و گفت: جذب معلم و فعالیت در مدارس غیردولتی نیازمند طی کردن فرآیندهای قانونی و اداری است.

به گزارش جام‌جم، مرضیه گرد با اشاره به این‌که اخیرا در فضای مجازی مشاهده شده است شبکه‌هایی با عنوان کاریابی برای دانش‌آموختگان دانشگاهی و دعوت از معلمان برای فعالیت در مدارس غیردولتی ایجاد شده است و مشخصات این افراد نیز از طریق این فضاها دریافت می‌شود، عنوان کرد: نحوه جذب معلمان و کادر اداری در مدارس و مراکز غیردولتی از طریق موسسان و مدیران مدارس و مراکز است و حتما باید فرآیندهای بررسی صلاحیت‌های اخلاقی، گزینشی و علمی طی شود.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش با بیان این‌که اکنون فرآیندهای نظارتی درنظر گرفته شده است تا تخصص معلمان با زمینه تدریس آنها تناسب داشته باشد، گفت: این به آن معناست که مدرک تحصیلی، آموزش‌های بدو خدمت و ضمن خدمت و تائیدیه‌های حراستی و گزینشی ضروری است و وجود واسطه‌ها و رابطه‌ها از نظر سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وجاهت قانونی ندارد.

گرد ادامه داد: متقاضیان کار در مدارس غیردولتی توسط مؤسسان و مدیران مدارس دعوت می‌شوند و رزومه را به موسسان ارائه می‌دهند. آموزش و پرورش در معرفی افراد نقشی ندارد چرا که حق مدیران و موسسان است تا از میان متقاضیان، برترین افراد را شناسایی و به کار بگیرند اما در این مساله آموزش و پرورش نقش نظارتی ایفا می‌کند و برای ورود به هر مدرسه دولتی و غیردولتی باید ضوابط عمومی و اختصاصی طی شود.