مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953502814661322717

بزرگان سینمای کلاسیک فرانسه مهمان شبکه 4

شبکه چهار سیما، در قالب جشنواره فیلم‌های تابستانی هر روز ساعت 10 و30‌دقیقه آثار برگزیده‌ای از سینمای کلاسیک فرانسه را پخش می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، «دایره سرخ»، «دو مرد در شهر»، «ارتش سایه‌ها» و «کلاه» عناوین فیلم‌های سینمایی است که مخاطبان شبکه دانایی این هفته در قالب جشنواره تابستانه به تماشای آنها خواهند نشست. فیلم سینمایی «دایره سرخ» به کارگردانی ژان پیر ملویل، امروز روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.این فیلم محصول 1970 فرانسه و ایتالیاست و در آن آلن دلون، جیان ماریا والنته، ایو مونتان، پل کراچت، اندره بورویل و فرانسوا پریر به ایفای نقش پرداخته‌اند. «دو مرد در شهر» محصول 1973، فردا به نمایش درمی‌آید. این فیلم در سبک جنایی و درام به کارگردانی خوزه جووانی است و داستان دغدغه‌های یک سارق بانک است که اگرچه بزهکار بوده، اما حالا قصد دارد به زندگی سالم برگردد. «ارتش سایه‌ها» به کارگردانی ژان پیر ملویل سه‌شنبه از شبکه چهار پخش می‌شود. نقش اصلی فیلم را لینو ونتورا بازی می‌کند. نقش ژان والژان در سریال بینوایان از معروف‌ترین بازی‌های ونتوراست.

فیلم سینمایی«کلاه» به کارگردانی ژان پیر ملویل چهارشنبه روی آنتن می‌رود. در این فیلم سیاه و سفید ژان پل بلموندو، سرژ رژیانی، ژان دزایی، فابی‌ین دالی، مونیک هنسی، ژاک دولئون و میشل پیکولی نقش‌آفرینی کرده‌اند.