مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953494639056771969

بیمه تلفن همراه راه جدید کلاهبرداری بازار موبایل

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابرات و تلفن همراه، درباره کلاهبرداری برخی شرکت‌ها از مصرف‌کننده با ارائه بیمه برای تلفن همراه هشدار داد.

غلامحسین کریمی‌خراسانی در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به این که با کارشناسی‌های انجام شده در این خصوص، غیرقابل اطمینان بودن این بیمه‌ها حتمی است، افزود: مهم‌ترین اشکال این فعالیت حضور نداشتن شرکت‌های بیمه‌گذار به صورت مستقیم برای بر عهده گرفتن بیمه تلفن‌های همراه است. وی با بیان این که شرکت‌هایی به صورت واسطه گوشی‌های تلفن همراه را بیمه می‌کنند، ادامه داد: این نوع فعالیت سبب ایجاد راهی برای سوءاستفاده از مصرف‌کننده می‌شود. کریمی با اشاره به ضعف خدمات پس از فروش در بازار موبایل ادامه داد: مصرف‌کننده نباید بیمه را بپذیرد.

رئیس اتحادیه لوازم مخابراتی و تلفن همراه پرداخت 5 تا 7 درصد قیمت کل گوشی را به مدت یک سال روش پرداخت حق بیمه دانست و گفت: این بیمه مسئولیت مواردی را که گارانتی بر عهده نمی‌گیرد، تقبل می‌کند، اما هنگام بروز مشکل، مصرف‌کننده با شرکت بیمه‌گذار مواجه نیست بلکه باید به شرکت واسطه مراجعه کند که این زمینه‌ساز مشکلات متعدد خواهد شد. وی با اشاره به اجرایی نشدن طرح رجیستری پس از دو سال و پنج ماه در بازار افزود: این طرح یک ماهه قابل اجرا بوده است.

کریمی اختصاص 80 میلیارد تومان اعتبار را در مجلس برای اجرای این طرح غیرضروری دانست و گفت: این طرح اجرایی می‌شد، اما به گفته مسئولان پس از چند بار تمدید زمان اجرا تا آبان امسال اجرایی خواهد شد.