مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953494324653140972

فراخوان دوباره بانک مرکزی از متقاضیان وام ازدواج

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی بر استفاده هرچه سریع‌تر زوج‌های جوان از فرصت استثنایی و بسیج نظام بانکی کشور برای وام ازدواج تاکید کرد و گفت: متقاضیان دریافت وام ازدواج هرچه زودتر تشکیل پرونده دهند.

علی‌اصغر میرمحمدصادقی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به مهلت باقیمانده برای استفاده متقاضیان دریافت وام ازدواج گفت: نظام بانکی کشور اکنون آماده پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج با سهل‌ترین شرایط به متقاضیان است و به همین دلیل یک فرصت مناسب پیش روی زوج‌های جوان قرار گرفته تا در کمترین زمان ممکن و با شرایط مناسب، هر یک ده میلیون تومان از شبکه بانکی، وام ازدواج دریافت کنند.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان این‌که اجرای این طرح تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت، افزود: براساس آمارهای رسمی هر یک از بانک‌های مشارکت‌کننده در این طرح، اکنون شرایط خوبی برای پرداخت تسهیلات مهیاست و آمارهای نظام بانکی نیز گویای آن است که بالغ بر 120 هزار فقره تسهیلات ازدواج در همین مدت زمان کوتاه پرداخت شده است. وی با بیان این‌که سود این وام‌ها 4 درصد است، تصریح کرد: اقساط 36 ماهه در نظر گرفته می‌شود و با توجه به این‌که تا پیش از اجرای طرح، 500 هزار نفر در صف تقاضا قرار داشتند، تلاش شده در قالب اجرای این طرح، صف متقاضیان از بین برود و پرونده‌ها به روز بررسی شود. به گفته میرمحمدصادقی، چنانچه زوج‌ها توامان در بانک‌های مشابه ثبت‌نام داشته باشند، می‌توانند با ارائه فقط یک ضامن و حتی پشتوانه قرار دادن یارانه نقدی حساب سرپرست خانوار به عنوان ضامن، از تسهیلات 20 میلیون تومانی زوجین بهره‌مند شوند. وی با بیان این‌که اجرای این طرح از ابتدای مرداد شروع شده و تا انتهای شهریور در قالب طرح ضربتی ادامه دارد، اظهار کرد: به نظر می‌رسد بهترین فرصت برای دریافت وام ازدواج از سوی متقاضیان فراهم شده و افرادی که صاحب صلاحیت برای دریافت این وام هستند، باید هرچه زودتر از این فرصت استفاده کرده و با شرایط مناسب، وام خود را از شبکه بانکی دریافت کنند.