مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953492602336483951
رئیس اتاق ایران مطرح کرد

خواسته‌های بخش خصوصی از دولت دوازدهم

رئیس اتاق ایران با برشمردن خواسته‌های اقتصادی بخش خصوصی از دولت دوازدهم گفت: تدوین یک برنامه جامع اقتصادی به عنوان یک استراتژی منسجم به عنوان اولویت اول بخش خصوصی مدنظر ماست.

به گزارش فارس، در نشست هم‌اندیشی اتاق‌های سراسر کشور با وزرای پیشنهادی اقتصاد و صنعت در دولت دوازدهم، غلامحسین شافعی اظهار کرد: آنچه به عنوان اولویت بخش خصوصی مطرح است، تدوین یک برنامه جامع اقتصادی به عنوان یک استراتژی منسجم موردنظر ماست.

وی بیان کرد: اولویت بعدی موضوع بهبود فضای کسب‌وکار و موضوع مقررات‌زدایی است و به نظر می‌رسد با توجه به اقدامات گمرک در آینده هم شاهد بهبود در فضای اقتصادی باشیم.

شافعی اظهار کرد: موضوع نظارت بر سیستم بانکی بسیار حائز اهمیت است و کارشناسان می‌گویند حجم اقتصاد ایران نیازمند این همه تعدد بانک و مؤسسات اعتباری نیست. وی با اشاره به معطل ماندن یکسان‌سازی نرخ ارز گفت: امیدواریم به این موضوع در دولت دوازدهم پرداخته شود و به قول‌هایی که در زمینه داده شده، عمل شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: موضوع رهایی از اقتصاد نفتی، یکی از درخواست‌های بخش خصوصی از دولت دوازدهم است. وی با اشاره به این‌که اهداف و سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی محقق نشده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم در برنامه‌ها به این موضوع پرداخته شود و موضوع رانت از بین برود و برای فعالان اقتصادی شرایط فعالیت یکسانی فراهم شود.