مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953492219797352899

کرباسیان: تا دقیقه 90 قرار نبود به عنوان وزیر معرفی شوم

مسعود کرباسیان، وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی ضمن ارائه‌ مهم‌ترین برنامه‌هایش گفت که تا دقیقه 90 قرار نبود به عنوان وزیر معرفی شود.

به گزارش ایسنا، مسعود کرباسیان در دیدار با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: ما به نظام گره خورده‌ایم و اگر هم رای اعتماد ندهند، باز هم در این کشور خدمت خواهیم کرد.

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی با بیان این‌که قانون در کشور کم نداریم، افزود: قانون برنامه ششم توسعه براساس سند چشم‌انداز 20 ساله نوشته شده و اگر من هم رای بیاورم، باز هم باید براساس قانون عمل ‌کنم، این در حالی است که برنامه عملیاتی نیز داده شده است. وی ادامه داد: رشد اقتصادی 5/12درصد و تورم تک رقمی شده است، اما تحول و استمرار آن ضروری است.

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: متولی کارت بازرگانی، باید اتاق بازرگانی باشد که همه مراحل را انجام دهد. این در حالی است که گمرک نیز براساس وضعیت کنونی صدور کارت بازرگانی، باید 4 درصد علی‌الحساب بگیرد.

کرباسیان گفت: برنامه‌ها نوشته شده ولی اصلاحیه نیاز دارد. با حسن تفاهمی که بین مجلس و وزارت اقتصاد وجود دارد، حتما تغییرات قابل لحاظ کردن است. وی با بیان این‌که مسئولیت شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزیر اقتصاد است، اظهار کرد: توقع داریم با همراهی بخش خصوصی، کار را پیش ببریم. البته مجلس نیز در این شورا حضور دارد و باید با تفاهم کار را پیش برد.

کرباسیان اذعان کرد: تا دقیقه 90 هم قرار نبود من گزینه پیشنهادی باشم و تصورم بر این بود که رای کلی بر حضور و ماندگاری علی طیب‌نیا در سمت وزیر اقتصاد دولت دوازدهم باشد. وی درباره تک نرخی کردن ارز گفت: اصل پذیرفته کاهش نرخ سود بانکی، تغییر نرخ ارز، یکسان‌سازی نرخ، حمایت از صادرات از سوی دولت دوازدهم وجود دارد اما باید شرایط مهیا شود، چراکه زمانی بحث تک نرخی کردن ارز مطرح بود اما بعد از تک نرخی کردن، باز هم قیمت چندنرخی شد. ما نمی‌خواهیم این یکسان‌ سازی، بازگشت‌پذیر باشد. وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی معتقد است که نرخ رشد با تکیه بر نفت، استمرار نخواهد داشت، بلکه بازار سرمایه نیز باید به عنوان یکی از ارکان اقتصاد ایران، وارد عمل شده و در استمرار رشد اقتصادی نقش‌آفرین باشد.