مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953484195605132636
با آلکمار به فکر کسب یک جام داخلی هستیم

جهانبخش: می‌خواهم بهتر از همیشه باشم

رقابت‌های اردی وژیه یا همان لیگ برتر فوتبال هلند از روز شنبه رسما آغاز شد تا باتوجه به حضور علیرضا جهانبخش و رضا قوچان‌نژاد در تیم‌های آلکمار و هیرنوین، بار دیگر نگاه فوتبالدوستان ایرانی متوجه این رقابت‌ها باشد.

به گزارش وب‌سایت نود، علیرضا جهانبخش، لژیونر موفق فوتبال ایران امیدوار است تا در سال جام‌جهانی یکی بهترین فصول فوتبالی خود را تجربه کند. صحبت‌های وی را در ادامه بخوانید:

آلکمار سال قبل نتوانست سهمیه اروپایی به دست بیاورد. هدف و جاه‌طلبی تو و تیمت برای این فصل چیست؟

بله متاسفانه نتوانستیم صعود کنیم ولی فصل خوبی داشتیم. به نظر می‌توانست بهتر هم شود. برابر لیون 7 بر یک شکست خوردیم و در فینال جام حذفی هم نتوانستیم موفق شویم و باختیم. امسال تمرین‌دهنده جدید و البته تاکتیک جدیدی در تیم ما وجود دارد و من خوشبینم که سال خوبی نسبت به قبل داشته باشیم. در نهایت طبیعی است که به قهرمانی حداقل در یک جام فکر کنیم.

صحبت‌هایی درباره پیشنهادهای چند تیم لیگ برتری به تو وجود داشت. آیا این پیشنهادها واقعی بود؟

من کاری به پیشنهادها ندارم و تمام تمرکزم روی فوتبال است. با آلکمار قرارداد دارم و خوشحالم که این‌جا هستم. رفتار خیلی خوبی با من در آلکمار می‌شود. با این حال در فوتبال شما نمی‌دانید چند هفته دیگر چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. چیزی که هست من اینجا خوشحال هستم. پیشنهاد رسمی هم تا الان نداشتم و واقعا نمی‌دانم در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

درباره صعود به جام‌جهانی همراه تیم ملی ایران بگو.

مردم فکر می‌کنند ما صعود خیلی آسانی به جام جهانی داشتیم ولی واقعا این طور نبود. ما با کار گروهی و البته رابطه خوب بین بازیکن و مربی توانستیم به این موفقیت دست یابیم تا صعود ما به جام‌جهانی آسان جلوه کند. تمام هدف ما این بود که هر روز و هر بازی بهتر شویم و سطح فوتبال ایران را بالا ببریم.

آیا فکر می‌کنید اکنون صعود به دور دوم جام جهانی برای شما امکان‌پذیر باشد؟

انتظارات از تیم ملی خیلی بالا رفته است. این کار اصلا آسان نیست. صعود به دور دوم کار دشواری است. با این حال فکر می‌کنم بازی‌های دوستانه بزرگ و آمادگی مناسب عوامل مهمی برای بالا بردن کیفیت تیم باشد.

به نظر شما دلیل وجود لژیونرهای زیاد فوتبال ایران در این سال‌ها چه بوده است؟

به نظر من دلیل اول حضور کارلوس کی‌روش است. ببینید امکانات اروپا با ایران فرق می‌کند و بازیکن وقتی بخواهد پیشرفت کند باید محدودیت‌ها را کنار بگذارد. دلیل دوم از نظر من جام‌جهانی است که بیشتر بازیکنان می‌دانند کادر فنی بازیکنان لژیونر را مدنظر قرار می‌دهد و به نظرم همین عوامل باعث شدند که ما لژیونرهای زیادی در این سال‌ها داشته باشیم.

نظرت درباره دو بازی با کره‌جنوبی و سوریه چیست؟

بازی با کره در سئول اصلا آسان نیست و برای آنها بازی خاصی است چون می‌خواهند بعد از مدت‌ها ایران را شکست دهند. در بازی برابر سوریه هم انگیزه‌های زیادی داریم چون آنها در کوالالامپور اصلا برخورد خوبی با ما نداشتند و ما می‌خواهیم تلافی کنیم.

به عنوان سوال آخر هدفت از فصل جاری چه خواهد بود؟

با توجه به این‌که در سال جام جهانی هستیم امیدوارم بهتر از فصول گذشته با شم و از نظر آماری بیشتر گل بزنم.