مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953483607545836844
علیرضا منصوریان: جباری به زودی 90 دقیقه‌ای می‌شود

مطمئن بودم می‌بریم

علیرضا منصوریان، اولین برد فصلش را به دست آورد. استقلال او یک نیمه مقابل تراکتور خوب بود و یک نیمه هم نسبتا بد.

این چیزی است که منصوریان به آن توجه دارد و می‌گوید: باید بیشتر کار کنیم. او درباره این بازی توضیحاتی می‌دهد.

ایمان داشتم می‌بریم

ایمان داشتم که می‌توانیم بازی تراکتورسازی را ببریم. در تمرینات تیمم را می‌بینم. می‌گویند شما در تمرین هر طور باشید، در بازی هم همان طور هستید. ما در هفته گذشته نشان دادیم، اگر بگذارند کارمان را می‌کنیم، می‌توانیم طوری باشیم که هواداران راضی باشند. در بازی استقلال خوزستان، بازیکنانم را داشتم و دیدید که نیمه دوم خوب بودیم. در بازی تراکتور هم برنده شدیم.

فکر کنیم ضعفی نداریم، بازنده‌ایم

همیشه می‌گویم ما باید بهتر و بهتر شویم. هنوز نقطه ضعف‌هایی داریم که باید روی آنها کار کنیم. ضعف‌ها فقط با کار و تلاش از بین می‌رود. ما قطعا بازی تراکتور را چند بار آنالیز می‌کنیم و دوباره روی نقاط ضعف تیممان کار می‌کنیم. فراموش نکنیم، فوتبال هر روز در حال پیشرفت است. حریفان قدرتمند می‌شوند و ما هم باید تلاش کنیم، قدرتمندتر از قبل باشیم. اگر فکر کنیم هیچ ضعفی نداریم، شک نکنید بازنده خواهیم بود.

امیدوارم اتفاقی نیفتد

از توانایی تیمم خبر دارم. می‌دانم بازیکنان چقدر انگیزه دارند. آنها تشنه قهرمانی هستند و خودشان احساس می‌کنند، باید این اتفاق امسال بیفتد. من هم می‌دانم توانایی تیمم چقدر است. فقط امیدوارم اتفاقات دیگر نیفتد. شما دیدید در بازی استقلال خوزستان چطور پنالتی ما را نگرفتند و در بازی صنعت نفت هم که سه بازیکن ما را محروم کردند. این اتفاق‌ها به ضرر ما تمام شد و باعث شد، در هفته‌های اول، پنج امتیاز از دست بدهیم. دوست ندارم این اتفاقات تکرار شود.

مجتبی روی فرم است

درباره مجتبی جباری باید بگویم، در کنفرانس پس از بازی هم توضیح دادم او به شرایط خوبی رسیده است. خدا را شکر مجتبی حضوری فعال در تمرینات دارد. هفته گذشته او سه جلسه 100 دقیقه‌ای با ما تمرین کرد و عملکردش بسیار خوب بود. من هم از کارش راضی هستم. فکر می‌کنم از بازی آینده او 90 دقیقه‌ای خواهد بود. مجتبی بازیکنی است که اگر آماده باشد، می‌تواند کمک زیادی به استقلال کند و بازی‌های تیم ما قطعا زیباتر خواهد بود. مجتبی روی فرم است.

مجتبی و سرور؛ با هم

خیلی دوست دارم از جباری و جباروف بتوانیم با هم در ترکیب استفاده کنیم. برای این مساله هم فکر کرده ام. قطعا با بازگشت پادوانی ما می‌توانیم یک دفاع کم کنیم و سه دفاعه بازی کنیم. در آن صورت، می‌توانیم تغییر سیستم دهیم و دوست دارم شرایط طوری باشد که جباری و جباروف را با هم در ترکیب داشته باشیم. وقتی می‌توانیم بازی مالکانه داشته باشیم، می‌توانیم شرایطی را فراهم کنیم و مدلی بازی کنیم که این دو بازیکن همزمان در زمین باشند. شاید سؤال این باشد که اگر جباری و جباروف همزمان در زمین باشند، بحث فیزیکی بازی ما چه می‌شود که به نظرم اگر بازی مالکانه داشته باشیم، نیازی به شرایط فیزیکی نیست.

نباید استعدادهایمان هدر برود

قائدی با وجود آن که جثه کوچکی دارد، بسیار جنگنده است. او یک نقطه جالب برای ماست و در تمرینات هم بخشی از نشاط ما را ایجاد می‌کند. قائدی همچون هفته قبل دو سه حرکت انجام داد و اگر در دقایق پایانی هم حیدری، داور مسابقه کمی صبر می‌کرد و خطا نمی‌گرفت، او با دروازه‌بان حریف تک به تک می‌شد. این که می‌گویند، منصوریان درباره قائدی سختگیر است، درست است. او می‌تواند در آینده تبدیل به بازیکنی بزرگ و خوب شود و دوست نداریم چنین استعدادی و دیگر استعدادهایمان هدر برود. به همین دلیل خودم هر روز با جوان‌ها حرف می‌زنم و خیلی مراقب‌شان هستم.

خواننده‌ای که برای منصوریان شعر سرود!

اخیرا یک خواننده برای منصوریان آهنگی خوانده است با نام آبی جناب. سرمربی استقلال هم در این باره چیز بسیار جالبی تعریف می‌کند. او می‌گوید: نمی‌دانم چه بگویم و فقط سورپرایز شدم. این فردی هم که می‌گویید، یک بار نزد من آمد و گفت گیتارم شکسته است و من هم یک گیتار برای او خریدم. من پیش از این واژه عالی جناب را شنیده بودم، اما آبی‌جناب را نشنیده بودم. امیدوارم این آهنگ‌هایی هم که خوانده می‌شود، فقط هواداری باشد و کسی به تیم حریف توهین نکند.