مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953468673824644172
یک عکس، یک متن

کیانیان به پویش «از خودمان شروع کنیم» پیوست

رضا کیانیان، هنرمند حوزه‌های تئاتر، سینما و تلویزیون با حضور در جمع هنرمندان پویش «از خودمان شروع کنیم» که با هدف ارتقای فرهنگ ترافیک، نمایش‌های خیابانی برگزار می‌کنند به این پویش پیوست. او ضمن حمایت از این فعالیت فرهنگی درکنار هنرمندان پویش به ایفای نقش پرداخت.

کیانیان با بیان این‌که به‌کارگیری هنر همیشه یک چیز جدید و تازه است در رابطه با نحوه عملکرد پویش از خودمان شروع کنیم و استفاده از ابزار هنر برای اصلاح رفتارهای ترافیکی شهروندان گفت: به نظرم باید از روز اول این کار را می‌کردیم. هنر مفتوح‌القلوب است و می‌تواند براحتی دروازه دل مردم را باز کند و وارد دلشان شود و این شعارها را به دل مردم بنشاند و مردم هم با جان و دل آنها را بپذیرند.

کیانیان همچنین به مساله قانون‌گریزی برخی شهروندان اشاره کرد و افزود: بیشتر مردم قانون را رعایت نمی‌کنند به دلیل این‌که فکر می‌کنند قانون ضد آنهاست. بنابراین نیاز است شهروندان حلاوت این را بچشند که قانون به نفع آنهاست نه ضدشان تا بتوانند قوانین را رعایت کنند. متاسفانه مردم از قانون فرار می‌کنند و این نیاز به فرهنگسازی درست دارد تا این نگرش اشتباه از بین برود./ ایلنا

بازیگر نقش صدام درگذشت

حسین عبدالرضا، بازیگر معروف کویتی بر اثر سکته در بیمارستانی در لندن درگذشت.

عبدالرضا جمعه شب در 78 سالگی بدرود حیات گفت. وی از پدر و مادری ایرانی و اهل بوشهر بود.

عبدالرضا با بازی در نقش صدام و تمسخر وی در نمایش طنز «سیف العرب» (شمشیر عرب‌ها)، شهرت جهانی یافت./ العالم