مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953335994873883486

دلنوشته سید محمد حسینی برای شهید حججی

شهادت مظلومانه محسن حججی به دست تکفیری‌های داعش، واکنش‌های بسیاری را برانگیخت که دیروز در این صفحه از روزنامه جام‌جم گزارشی مفصل از آن‌ را خواندید.

تازه‌ترین واکنش مربوط به دلنوشته‌ای از سیدمحمدحسینی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

به گزارش جام‌جم، متن دکتر حسینی این‌گونه آغاز شده است: «هر کس مظلومیت و غربت این جوان عاشق را که با صلابت و شهامت آمیخته شده می‌بیند، بی‌اختیار اشک از دیدگانش جاری می‌شود و بلادرنگ صحنه کربلا و روز عاشورا نزدش مجسم می‌شود. یک‌سو سپاه نور و مردمانی فرشته‌خو و جان برکف که مهیای پرواز تا اعلی علیین هستند و دیگر سو انسان‌هایی سفاک و بی‌رحم، جلادانی که بهره‌ای از انسانیت نبرده‌اند، خون‌آشامانی که منتظر سربریدن و سر بر نیزه کردن هستند! خوشا به سعادت شهید محسن حججی که نماد مقاومت، همت، غیرت،‌ شجاعت و شهادت طلبی شد و نشان داد که خون اباعبدالله الحسین(ع) و شهدای کربلا در رگ‌های فرزندان واقعی روح‌الله و رهبر معظم انقلاب جاری است و تا زمانی که این روحیه حماسی در امت ما زنده است، دشمن به خواب هم نخواهد دید که بتواند بر این ملت سلطه پیدا کند، حتی اگر برخی کارگزاران از روحیه انقلابیگری فاصله بگیرند این جوانان برومند هستند که فضای جامعه را با ایثار و جانفشانی عطرآگین و متحول می‌سازند و مسیر حرکت جامعه را به سوی تعالی و صراط مستقیم الهی هدایت می‌کنند و مانع از هرگونه انحراف می‌شوند.»

حسینی در ادامه آورده است: «خدا بر درجات پدر و مادر این عزیز دلاور بیافزاید که توفیق تربیت چنین کبوتر سبکبال و سبک روح عاشقی را پیدا کردند که هفت شهر عشق را در عنفوان جوانی پشت سرنهاد و یکشبه ره صدساله را طی کرد و گوی سبقت را از همگان ربود. تصویر چهره ملکوتی او قبل از شهادت، جاودانه شد. او که انگار نظاره گر اولیا و ابرار و ملائک است که به استقبالش شتافته اند و خطاب به او بشارت می‌دهند: سلام علیکم بماصبرتم فنعم عقبی الدار

از آن به دیر مغانم عزیز می‌دارند

که آتشی که نمیرد همیشه در دل ماست

مشاهده همین یک تصویر کافی است که دشمن را فرسنگ‌ها وادار به عقب نشینی کند و معادلات مادی آنها برای سیطره بر سرزمین ایران یا استحاله نظام اسلامی را برهم بریزد و بدانند که جوانان امروز نیز آگاهانه تر از دیروز به استقبال مرگ سرخ می‌شتابند و از حریم اهل‌بیت(ع) و مظلومان منطقه و منافع ملی کشورشان سلحشورانه دفاع می‌کنند و شهادت را «احدی الحسنیین» و «فوزعظیم»می دانند که جنت و رضوان الهی را بلاشک نصیب آنان خواهد کرد.

سخن عشق نه آنست که آید به زبان

ساقیا می‌ده و کوتاه کن این گفت و شنفت

و اینک ما هستیم و رسالت صیانت از خون شهدا و بار امانتی که بر دوشمان سنگینی می‌کند. از روح بلند شهدا استمداد می‌طلبیم که در پیشگاه آنان و خدای شهیدان شرمنده نباشیم.

تحصیل عشق و رندی آسان نمود اول

آخر بسوخت جانم در کسب این فضائل».