مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953319389826178945
نگاه

هنوز از والیبال دنیا عقب هستیم

تیم ملی والیبال ایران در آسیا سطح بالایی دارد و با این شرایط نباید در آسیا مشکلی داشته باشیم. البته نباید اشتباه کنیم و معیار سنجش تیم ملی را تیم‌های آسیایی قرار دهیم. ما از آسیا فراتر هستیم، اما برای این‌که در جهان هم بتوانیم همیشه در جمع مدعیان باشیم باید در برخی فاکتورها پیشرفت کنیم.

تیم ایران در بخش سرویس از تیم‌های خوب دنیا عقب است، اما با این حال ست اول برابر کره‌جنوبی عملکرد بسیار خوبی داشتیم. در ست دوم این فاکتور و دریافت اول ایران دچار مشکل شد، اما در مجموع ما بازیکنانی داریم که تکنیک بالایی دارند و می‌توانند برخی ضعف‌های تیم را برطرف کنند.

تیم ایران باید در سرویس و دریافت اول بهتر شود تا بتواند همیشه در سطح اول جهان با حریفان خود رقابت کند. با روند کنونی در مسابقات انتخابی جهان مشکلی نخواهیم داشت، اما شاید در بازی‌های قهرمان قاره‌ها کمی دچار مشکل شویم.

از این‌که دیدم جوانان خوبی در فهرست سرمربی تیم ملی والیبال جای گرفتند خوشحال شدم، اما به نظرم این تعیین کننده نیست و باید منتظر ماند و دید که نفرات نهایی چه بازیکنانی خواهند بود. به نظر من می‌توان برخی از بازیکنان جوان را رفته‌رفته وارد ترکیب اصلی کرد. با تمام احترامی که برای کادر فنی قائل هستم و این‌که بسیار به نظم اعتقاد دارم دوست داشتم نام عادل غلامی را هم در فهرست اعلام شده می‌دیدم که به هر حال این گونه نشد.

جهانگیر سیدعباسی - کارشناس والیبال