مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953318444166033004
سریع‌ترین مرد ایران از تمرینات اسکایپی راضی نیست

تفتیان: قولی برای مدال در عشق‌آباد نمی‌دهم

حسن تفتیان دونده دوی 100 متر ایران بعد از رقابت‌های جهانی لندن، مسابقه‌های عشق‌آباد در ترکمنستان را در پیش دارد. او حرف آخرش را درباره این مسابقه‌ها همان اول می‌زند و می‌گوید برای مدال‌آوری در بازی‌های داخل سالن آسیا قول نمی‌دهد.

تفتیان که با مربی فرانسوی تمریناتش را پشت سر می‌گذارد درباره نقاط ضعف و قوت تمرین با یک مربی خارجی می‌گوید: از جهاتی تمرین در ایران و از جنبه‌های دیگر برپایی اردو درفرانسه برایم مفید است اما قطعا اگر شرایط مربی‌ام طوری بود که ما می‌توانستیم زمان بیشتری را با او در ایران سپری کنیم، خیلی بیشتر دوست داشتم که در کشور خودم بمانم و تمرین کنم. اما از دید تخصصی یک سری چیز‌ها مانند امکانات و حریفان تمرینی که من در فرانسه دارم بیشتر می‌توانند به من کمک کنند. تنهایی و غربت هم خیلی در آن جا آزاردهنده است، مخصوصا اگر بخواهی زمان زیادی را در آن جا بمانی که خیلی کسل کننده خواهد بود. اما هر چه باشد از تمرین کردن از راه دور با مربی بهتر است؛ چون کار کردن با اسکایپ و تلفن از راه دور خیلی سخت است و مربی نمی‌تواند 100 درصد توان خود را بگذارد. به نظرم در حال حاضر من تنها 30 درصد از مربی‌ام بهره می‌برم. شاید باورتان نشود اما همین چند روزی که ما در مسابقات با هم بودیم، چیزهای زیادی از ایشان یاد گرفتم. در کل امیدوارم که شرایط بهتر پیش برود تا من بتوانم بیشتر کنار ایشان باشم. چون سال آینده کارمان خیلی سخت تر است و من از شرایط تمرینی، مربیان و کمپ‌های حریفانم اطلاع دارم و می‌دانم که در بهترین شرایط در حال تمرین هستتد.

تفتیان برای رقابت‌های عشق‌آباد به فرانسه سفر می‌کند تا تمریناتش را در آنجا ادامه بدهد. او درباره شرایط و برنامه‌ریزی آینده خود می‌گوید: اولین مسابقات رسمی‌ای که شرکت خواهیم کرد،بازی‌های آسیایی داخل سالن در عشق‌آباد ترکمنستان است. به محض آماده شدن ویزایم، شاید اردویی را زیر نظر مربی‌ام در پاریس برگزار کنم. نمی‌توانم قولی بدهم؛ چون مسابقات 60 متر سیستمش با سایر مسابقات متفاوت است و معمولا در فصل زمستان برگزار می‌شود و این اولین باری است که یک مسابقه 60 متر، در تابستان برگزار می‌شود. حالا ما تقریبا یک ماه زمان داریم که این زمان کمی نیست و در این مدت باید تمام تلاشمان را بکنیم. من در دوره پیش قهرمان آسیا شدم و باید بروم تا از این مقام دفاع کنم. در کل بسیار تلاش خواهم کرد تا اگر شرایط خوبی در این یک ماه باقی مانده پیش بیاید، بتوانم نتایج خوبی کسب کنم.