مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953318044927173051
دادگر: کرسی تیراندازی متعلق به ایران است

مساله اصلی ما بدهی 16 میلیاردی هاشمی است

می‌گوید به موضوع انتخابات تیراندازی یا آرایی که دیوان عدالت اداری تاکنون صادر و اعلام کرده نمی‌خواهد وارد شود اما خبرنگاران، بحث نشست خبری فدراسیون تیراندازی را به همین سمت می‌کشانند و پرسش‌های خود را با محوریت انتخابات تیراندازی و آرای دیوان عدالت اداری مطرح می‌کنند.

علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی پذیرای تعدادی از خبرنگاران رسانه‌ها با عنوان گرامیداشت روز خبرنگار است. پیش از این نشست، خبرنگاران مرد و زن رسانه‌های مختلف در یک دوره مسابقه‌های تیراندازی به همین مناسبت شرکت کردند.

دادگر با اصرار خبرنگاران برای ورودش به موضوع روز این ورزش می‌گوید: حکم دیوان اداری هیچ ارتباطی به انتخابات اخیر ندارد. وزارت ورزش و جوانان صحت انتخابات را اعلام کرده است و هیچ خللی در انتخابات جدید وارد نیست. اگر در آینده رایی صادر شود تابع قانون هستیم و هرگز قانونگریز نخواهیم بود.

فدراسیون تیراندازی زمان مهدی هاشمی با بدهی 16 میلیاردی روبه‌رو بود که اینک دادگر باید جوابگوی بدهی‌های رئیس پیشین باشد. او با اشاره به این نکته که تیراندازی یکی از بدهکارترین فدراسیون‌های جمهوری اسلامی است می‌گوید: مساله اصلی ما بدهی فدراسیون پیشین است و ما درصدد هستیم در این فدراسیون بدهی به بار نیاوریم و با شیب ملایم بدهی‌ها را پرداخت کنیم.

نکته بعدی طلب لازلو سرمربی سابق تیراندازی بود که خبرنگاران درخصوص ماجرای پیگیری‌های لازلو پرسیدند و رئیس فدراسیون تیراندازی در پاسخ می‌گوید: به هر حال او طلبکار است. هر طلبی که رئیس قبلی ایجاد کرده باشد، ما باید رضایت بگیریم و مشکلات را برطرف کنیم. ما سعی می‌کنیم با پرداخت حداقلی، این مشکل را برطرف کنیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این پرسش که آیا قصد تعامل با هاشمی رئیس قبلی فدراسیون وجود دارد یا خیر می‌گوید: ما هیچ عناد و دشمنی با کسی نداریم. هاشمی برای این فدراسیون زحمت زیادی کشیده است. البته او کرسی بین‌المللی ندارد. من معتقدم این کرسی متعلق به فرد نیست بلکه برای ایران است. چه قبل از انتخابات و اکنون بعد از انتخابات بر این باور هستم که باید این کرسی بین‌المللی حفظ شود زیرا به نفع ایران خواهد بود.

او در مورد اهداف این فدراسیون در آینده گفت: ما دو هدف داریم. هدف داخلی، در بخش نیروی انسانی و برطرف کردن کمی و کاستی‌ها، درست کردن امکانات و وسایل خواهد بود و در بخش خارجی هم اهداف ما موفقیت در بازی‌های آسیایی و المپیک 2020 است. ما در گذشته در المپیک هیچ مدالی از هیچ رنگی به دست نیاورده‌ایم. می‌خواهیم برای اولین بار در المپیک مدال کسب کنیم. البته در بازی‌های آسیایی مدال‌هایی داشته‌ایم و اکنون می‌خواهیم رنگ آنها را بهبود بخشیم. امیدواریم در افقی سه ساله به انتظارات جامعه تیراندازی جامه عمل بپوشانیم.

او در پاسخ به این سوال که اگر هاشمی کوتاه نیاید مجمع فوق‌العاده برگزار می‌شود یا خیر، توضیح می‌دهد: ما طبق قانون عمل می‌کنیم. اگر این حق برای هاشمی براساس قانون وجود داشته باشد، باید آن را پیگیری کند. زمانی که من به دنبال رای دیوان بودم و چندین بار نیز اخطار گرفته شد بدون حاشیه و سروصدا به دنبال کار قانونی بودم، اما هنوز با وجودی که رایی گرفته نشده و حکم دیوان صادر نشده درست نیست که جنجال به پا کنیم چون در این صورت دود آن به چشم فدراسیون و ورزشکاران خواهد رفت، اما اگر این اتفاق افتاد مجمع فوق‌العاده برگزار می‌کنیم تا در این باره تعیین تکلیف شود. در آیین‌نامه‌ها راه برای همه باز است و برای این‌که به ورزش ایران لطمه نخورد، باید بدون سروصدا کار خود را انجام دهند و بدون حاشیه‌ حرف‌ها را منتقل کنند.