مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953312113566811735

شورجه: سینمای مقاومت، متولی ندارد

جمال شورجه، کارگردان سینما در آستانه روز مقاومت اسلامی با انتقاد از شرایط فعلی سینمای مقاومت و ارزشی در کشور گفت: متأسفانه سینمای مقاومت مانند سینمای دفاع مقدس بی‌والی، بی‌بانی و بی‌صاحب است و هیچ یک از مسئولان فرهنگی و هنری کشور، کمترین توجهی به این سینمای مهم، ارزشی و استراتژیک ندارند.

کارگردان فیلم سینمایی سی و سه روز به سینماپرس گفت: تنها رهبر معظم انقلاب هستند که بارها در سخنرانی‌ها و فرمایشاتشان از لزوم توجه به این سینمای مهم سخن می‌گویند که متأسفانه گوش شنوایی برای شنیدن این فرمایشات وجود ندارد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی به‌عنوان متولی اصلی تولید و حمایت از آثار سینمایی، اهتمام چندانی برای توجه به این سینمای مهم ندارند و این سینما را بدون بانی و سرپرست رها کرده‌اند و به همین علت، همه هنرمندان دغدغه‌مند و فعال این عرصه سال هاست دچار بی‌پناهی و بی سر و سامانی و اغلب خانه‌نشین شده‌اند.

او سپس در پاسخ این سوال که وظیفه نهادهای نظارتی بر عملکرد دستگاه‌های دولتی در این خصوص چیست، اظهار کرد: اگر هر شخص، دستگاه و نهادی در کشور ما به مسئولیت قانونی خود درست عمل می‌کرد، ما شاهد اتفاقات عجیب و غریب در کشورمان نبودیم؛ اگر دستگاه‌ها و نهادهای ناظر وظیفه خود را درست انجام می‌دادند، این همه اختلاس در کشور صورت نمی‌گرفت. اگر کمی دغدغه در عرصه فرهنگ و هنر کشور وجود داشت، ما امروزه شاهد ولنگاری و شلختگی شدید و اسفبار فرهنگی در کشورمان نبودیم.

شورجه خاطرنشان کرد: ما نهادهای ناظر بسیاری مانند سازمان بازرسی کل کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی را داریم که باید با اهتمام جدی نسبت به این گونه مسائل ورود پیدا کنند، اما متأسفانه گویا دچار کم توجهی یا حتی بی‌بصیرتی شده اند و به همین علت، اعتنای چندانی به آنچه توسط دولتمردان در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف کشور صورت می‌گیرد، ندارند. شورجه افزود: امیدوارم توجه به اولویت‌های ارزشی و مهمی همچون مقاومت اسلامی و دفاع مقدس با درایت و بصیرت در دستور کار مدیران فرهنگی کشور قرار بگیرد و تمام هنرمندان فعال و دغدغه مند این حوزه براساس فرمان آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب وارد میدان شوند و در راستای ترویج این فرهنگ ارزشی و مهم کار و تلاش کنند.‌