مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2953276793716644131

مساجد دزفول و مشکلی به نام هزینه آب، برق و گاز

صدور قبض آب، برق و گاز با رقم‌های بالا برای مساجد به یک مشکل جدی برای فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی در دزفول تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، درحالی که مساجد و حسینیه‌های دزفول در جذب جوانان، نوجوانان و حتی کودکان به فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و قرآنی در کشور پیشتاز بوده و حتی نمونه‌اند، صدور قبض آب، برق و گاز برای این مکان‌های مذهبی با ارقام بالا موجب نگرانی هیات امنا و نمازگزاران شده است. رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دزفول در این خصوص گفت: هرساله اوقاف و امور خیریه پیشنهاد خود را مبنی بر بخشودگی یا معافیت قبض‌های برق، آب و گاز مساجد کشور به هیات دولت اعلام می‌کند که بعد از ارائه پیشنهاد اوقاف موضوع بررسی و تصمیم‌گیری خواهد شد.

حجت‌الاسلام مجتبی خمیدی افزود: امسال هنوز این موضوع در هیات دولت بررسی نشده و دستورالعمل جدید درخصوص معافیت پرداخت هزینه آب، برق و گاز مساجد صادر نشده است .

وی ادامه داد: اداره‌های خدماتی اجازه قطع برق، گاز و آب مساجد را ندارند و اگر مسجدی مشکل قطعی خدمات دارد، می‌تواند به اداره اوقاف و امور خیریه دزفول مراجعه کند تا نسبت به رفع مشکل اقدام شود. علیرضا توفیق زاده، رئیس شرکت گاز دزفول نیز اظهار کرد: طبق اعلام دولت، مساجد در سال 95 از پرداخت قبض گاز معاف بودند و فقط ملزم به پرداخت مالیات، آبونمان و ارزش افزوده شدند . وی با بیان این‌که هنوز دستورالعمل سال 96 برای قبض گاز مساجد ابلاغ نشده است، گفت: اگر مسجدی بدهی دارد ممکن است بدهی مربوط به قبل از سال 95 باشد.