مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2943828973698496401

کلیک شما

سوالات خود را به clickhelp@jamejamonline.ir ایمیل کنید تا پاسخگوی شما باشیم. ذکر نام، نام خانوادگی و شهر یا روستای محل اقامت خود را فراموش نکنید، زیرا به سوالات بدون نام و مشخصات پاسخ داده نمی‌شود.

برای ارتباط بیشتر با ضمیمه فناوری روزنامه جام‌جم، کانال کلیک را در تلگرام به آدرس clickjamejam@ دنبال کرده یا نظرات خود را به حساب کاربری click_ jamejam@ در تلگرام ارسال کنید.

علیرضا حاتم‌پور از تهران

بتازگی یک سیستم جدید برای خودم بستم. مادربورد Asus Strix Gaming Z270E با پردازشگر مرکزی
Core i7 7700k. ویندوز 10 نسخه 64 بیت را براحتی نصب کردم و دیگر قطعات همچون هارد‌دیسک، رم و پاور نیز از سازگاری کامل با مادربورد و پردازنده برخوردارند، اما با هارد اکسترنال وسترن یک ترابایتی مشکل دارم که برای انتقال اطلاعات از آن کمک می‌گیرم. هارد را به هر درگاه یو‌اس‌بی (نسل 2 یا 3) متصل می‌کنم، مدام قطع می‌شود و عملیاتی همچون کپی ناقص می‌ماند. تمام مدت باید هارد را از درگاه مربوطه جدا و دوباره وصل کنم. همه درایورها را از روی دیسک همراه مادربورد نصب کرده‌ام و هیچ مشکلی در شناخت درایورها وجود نداشته است. حتی بایوس را نیز به‌روزرسانی کردم و درایور یو‌اس‌بی را از سایت سازنده نیز بررسی کردم تا مبادا نسخه به‌روزرسانی شده‌ای ارائه و این مشکل در آن رفع شده باشد، اما هیچ نسخه جدیدی وجود نداشت و با وجود هزینه زیاد برای تهیه این رایانه نمی‌توانم از درگاه یو‌اس‌بی آن هنگام اتصال هارد‌دیسک اکسترنال استفاده‌ کنم. (درگاه‌های اتصالی در پشت و جلوی Case را تست کردم و مشکل در هر دو وجود دارد)

خوشبختانه شما به نکات مهم و راهکارهای احتمالی اشاره کردید و شرح بسیار کامل مشکل، ما را در شناسایی دقیق مشکل شما یاری کرد. خطایی که شما با آن مواجه هستید، یک راهکار ساده دارد و آن هم غیرفعال کردن قابلیت ذخیره انرژی در ویندوز 10 برای درگاه یو‌اس‌بی است. به دلایل مختلفی درگاه‌های یو‌اس‌بی گمان می‌کنند هیچ دستگاهی در حال استفاده از آنها نیست و قابلیت ذخیره‌سازی انرژی در ویندوز، برق‌رسانی به این درگاه‌ها را متوقف می‌کند. این توقف برق‌رسانی نیز موجب می‌شود اتصال هارد به رایانه با مشکل مواجه شده و این عملیات (قطعی و وصلی مکرر) مدام رخ دهد.

برای رفع مشکل کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

به منوی استارت مراجعه کرده و روی آیکون تنظیمات که به شکل یک چرخ‌دنده است، کلیک کنید.

به بخش System وارد شده و از سمت چپ گزینه Power & Sleep را انتخاب کنید.

از سمت راست روی Additional power settings کلیک کنید.

در مقابل هریک از گزینه‌های فعال روی گزینه Change plan settings کلیک کنید.

در ادامه روی Change advanced power settings کلیک کرده و پس از باز کردن زیرمنوهای مربوط به USB Settings مقدار اختصاص یافته به USB selective suspend setting را به Disabled تغییر دهید.