مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2943826419965670547

باریک‌های کاربردی

این هفته می‌خواهیم سراغ مقایسه سه لپ‌تاپ قدرتمند برویم که با وجود ظاهر باریک و جمع و جور می‌تواند بسیاری از نیازهای اصلی شما را برطرف کند. سه دستگاه لنوو Yoga 2 Pro - E، مک‌بوک ایر MMGG2 2016 و لپ‌تاپ اچ‌پی Spectre 13T-V100 - A رقبای این مقایسه هستند. با ما همراه باشید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

راند اول

نیاز شما در انتخاب یک لپ‌تاپ از هر چیزی مهم‌تر است. پس با در نظر گرفتن نیازهای یک کد‌نویس، گرافیست یا یک طراح می‌توان گفت این سه لپ‌تاپ گزینه‌های خوبی برای نیازهای روزانه شماست. اگر به دنبال برنامه‌نویسی هستید، مک‌بوک ایر گزینه مناسبی است. سیستم‌عامل مک‌او‌اس امکانات بهتری نسبت به ویندوز در اختیارتان قرار می‌دهد و شباهت بیشتری به سیستم‌عامل لینوکس دارد، اما اگر دنبال کار گرافیکی هستید هر دو سیستم‌عامل مک‌او‌اس و ویندوز ابزارهای یکسان و دقیقی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

با تغییراتی که شرکت مایکروسافت روی سیستم‌عامل ویندوز 10 داده خیال شما بابت به‌روزرسانی نیز راحت است و می‌توانید مانند کاربران مک‌بوک از آخرین سیستم‌عامل استفاده کنید.

راند دوم

بعد از گزینه سیستم‌ عامل باید سراغ مهم‌ترین بحث یعنی سخت‌افزار رفت. می‌توان گفت هر سه دستگاه با وجود تفاوت‌ قیمتشان سخت‌افزار مشابهی دارند. هر سه از پردازنده اصلی Core i5 شرکت اینتل استفاده می‌کنند که تا 2/0GHz سرعت پردازش دارد. اما به ترتیب مک‌بوک، Spectre و یوگا 2 پردازنده‌های قوی‌تری نسبت به یکدیگر دارند. در مورد رم دستگاه هیچ تفاوتی احساس نمی‌شود، زیرا هشت گیگابایت رم DDR3 برای سه رقیب این مقایسه در نظر گرفته شده است. تا اینجای کار می‌توان گفت ترکیب این دو عنصر سخت‌افزاری، سرعت و پردازش خوبی را در اختیارتان قرار می‌دهد و می‌توانید از پولی که پرداخت کرده‌اید، راضی باشید، اما استفاده از کارت گرافیک
HD Graphics در این سه محصول باعث شده تا حجم اصلی فشار پردازش گرافیکی بر دوش پردازنده و رم باشد که کمی باعث کندی دستگاه در زمان استفاده از نرم‌افزارهای طراحی می‌شود. با این حال، در این بخش مک‌بوک ایر اپل به دلیل استفاده از مدل 6000 قدرت بالاتری نسبت به دو رقیب دارد و بعد از آن یوگا 2 لنوو قرار می‌گیرد.

راند آخر

در مورد ظاهر باید اعتراف کرد سلیقه شخصی شما حرف اول و آخر را می‌زند، چراکه سه شرکت تمام سعی خود را برای ایجاد ظاهری منحصر‌به‌فرد و البته شیک کرده‌اند. از نازکی و بدنه آلومینیومی مک‌بوک که بگذریم، چرخش 360 درجه لپ‌تاپ لنوو می‌تواند هیجان‌انگیز و کاربردی باشد. علاوه بر این‌که صفحه نمایش این دستگاه لمسی بوده و در نقش یک تبلت نیز ظاهر خواهد شد.

اگر وزن دستگاه برایتان مهم است، قطعا بهترین انتخاب لپ‌تاپ اچ‌پی است که تنها 1/1 کیلوگرم وزن دارد. بعد از آن، مک‌بوک ایر 35/1 کیلوگرمی قرار دارد و در آخر نیز به لنووی 4/1 گرمی خواهید رسید.

در بخش باتری مثل همیشه حرف اول و آخر را مک‌بوک ایر می‌زند. در این مدل شما 12 ساعت باتری خواهید داشت که می‌تواند یک روز کامل را پشتیبانی کند. البته شرایط برای اچ‌پی نیز بسیار امیدوارکننده است و تا 30/9 ساعت کار با دستگاه را تامین می‌کند. جایگاه آخر به لنوو می‌رسد که به دلیل داشتن صفحه لمسی مصرف باتری بیشتری دارد و 7 ساعت روشن می‌ماند.