مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920358830695888474

سلفی خسارت‌بار

یک زن جوان که حین بازدید از نمایشگاه 14th factory در لس‌آنجلس، قصد داشت با آثار هنری سلفی بگیرد موجب تحمیل خسارت 200 هزار دلاری به این نمایشگاه شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ویدئوی دوربین مداربسته لحظه‌ای را نشان می‌دهد که این زن جوان با تکیه بر یکی از آثار هنری تصمیم به گرفتن سلفی می‌گیرد که ناگهان سقوط می‌کند. به‌دلیل این‌که آثار هنری این نمایشگاه به شکل دومینو چیده شده بودند بعد از سقوط نخستین شی، سایر اشیا نیز فروریختند و موجب این خسارت سنگین شدند.

خالق آثار هنری این سالن از این نمایشگاه که موسوم بهHypercaine است هنرمندی با نام سیمون بریچ است. این سالن تنها یکی از 14 سالنی است که آثار هنری متعلق به سایر هنرمندان در آنها به نمایش گذاشته شده است.

یک کاربر یوتیوب که خود را دوست «بریچ» معرفی کرد با آپلود این ویدئو در یوتیوب نوشت: «این اتفاق در یکی از سالن‌های نمایشگاه 14th factory در لس‌آنجلس که آثار هنری دوستم سیمون بریچ در آن به نمایش گذاشته شده رخ داد. یک زن جوان با تکیه بر یکی از آثار هنری قصد داشت سلفی بگیرد که موجب خسارتی حدود 200 هزار دلار شد.»

بر اساس گزارش Design Milk، در خلق این آثار هنری تخریب شده، 16 هنرمند از کشورهای چین، هنگ‌کنگ، آمریکا، انگلیس و کانادا به همراه بریچ مشارکت داشتند. براساس همین گزارش، برای خلق این آثار حدود شش سال وقت صرف شده و قرار بود در ابتدا این آثار هنری در هنگ‌کنگ به نمایش گذاشته شود که شهر لس‌آنجلس جایگزین آن شد.