مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920357702457553395

ساخت خانه در 8 دقیقه

اگر زمینی برای ساخت خانه در اختیار دارید، به جای صرف ماه‌ها وقت برای ساخت خانه به روش سنتی می‌توانید از روشی جدید برای برپاکردن خانه‌تان در عرض 8 دقیقه استفاده کنید.

به گزارش فارس و به نقل از نیواطلس، در این روش یک کامیون حمل اجزای خانه در محل مورد نظر مستقر می‌شود و با فشردن یک دکمه خانه رویایی شما به‌طور خودکار در عرض 8 دقیقه برپا می‌شود.

شرکت انگلیسی Ten Fold Engineering که مبدع این روش خانه‌سازی است، مجموعه‌ای از سازه‌ها و ساختارهای ماژولار و خوداتکا را طراحی کرده که به‌طور خودکار تاشده یا باز می‌شود و بدون نیاز به هرگونه دخالت بشر در نهایت تبدیل به یک خانه قابل سکونت می‌شود.

ساختار اصلی این سیستم یک واحد کانتینر قابل انتقال به هر محل است که می‌توان آن را با کامیون جابه‌جا کرد. پس از انتقال این کانتینر به محل، اجزای داخلی آن باز شده و ابعادش به سه برابر حالت عادی افزایش می‌یابد. با سرهم شدن خودکار سازه‌ها، این مجموعه در نهایت برای سکونت آماده خواهد بود.

کانتینرهای حاوی این خانه‌های پیش‌ساخته را می‌توان روی هم قرار داد تا یک ساختمان بلند یا حتی هتل به وجود آورد. هزینه خرید هر یک از این کانتینرها 130 هزار دلار است.