مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920357369352193896

تزئین کلیسا با استخوان انسان

در70 کیلومتری شرق پایتخت جمهوری چک و در استان پارگوا در شهر سیدلیک، کلیسایی تاریخی و منحصربه‌فرد وجود دارد. این کلیسا کوچک است و عمر آن از هزار سال بیشتر است. تزئینات دکور آن نه از چوب، سنگ، گچ یا هرگونه مواد طبیعی یا مصنوعی دیگر بلکه از استخوان‌های مسلمانان ساخته شده است.

داستان ساخت این کلیسا از زمانی آغاز می‌شود که سرپرست دیر راهبان مسیحی به‌نام هنری در سال 1218 میلادی در چارچوب جنگ‌های صلیبی ‌به سرزمین‌های مقدس یعنی بیت‌المقدس سفر کرد و به جمع‌آوری استخوان‌های مسلمانان کشته شده و انتقال آن به شهر سیدلیک به‌منظور تزئین کلیسای خود اقدام کرد تا از این طریق برای خود افتخار و بزرگی بسازد... بار دیگر در سال 1318 تزئینات داخلی این کلیسا با آوردن استخوان‌های جدید که متعلق به 30هزار جسد بود،‌ مرمت شد. این دکور دوباره در سال 1511 با محموله دیگری از استخوان‌ها ترمیم شد.

در سال 1870 یک مجسمه‌ساز از دوک شوزنبرگ با استفاده از استخوان‌های 40 هزار جسد،‌ برزیبایی و ظرافت دکور این کلیسا افزود. اکنون این کلیسا از مشهورترین مراکز مسیحی جهان است، البته نه به‌خاطر قدمت ساخت آن بلکه به‌دلیل تزئینات دکور آن بااستخوان‌های مسلمانان .

حالا خود خواننده قضاوت کند آیا منشأ اقدامات جنایتکارانه مدعیان مبارزه علیه تروریسم درجهان اسلام، قابل ردیابی نیست؟