مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920332504911919351
اعتراف سرپرست کمیته فوتسال به برتری ژاپنی‌ها نسبت به ایران

کفاشیان: گرفتن میزبانی جام‌جهانی فوتسال سخت است

میزبانی از جام‌جهانی فوتسال می‌تواند کامل‌کننده افتخارات فوتسال ایران در سال‌های اخیر باشد؛ اما آیا این رویا به حقیقت می‌پیوندد؟

کفاشیان درخصوص وضعیت میزبانی ایران برای مسابقات جام‌جهانی می‌گوید: باید قبول کنیم اکثر کشورهای فعال در فوتسال، امکانات بهتری نسبت به ما دارند. با این حال اگر یک هماهنگی و لابی خوب انجام شود می‌توانیم میزبانی را بگیریم. من با ژاپنی‌ها صحبت کردم و گفتم که آنها در سال 2020 المپیک را در پیش دارند و بهتر است که میزبانی جام‌جهانی را به ما بدهند حتی این موضوع را در جلسه هیات‌رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا مطرح کردم و از رئیس AFC خواستم که در جلسه با اعضای فیفا از این طرح ما دفاع کند که اولا میزبانی جام‌جهانی فوتسال به آسیا برسد و بعد از آن ما با ژاپن برای گرفتن میزبانی رایزنی می‌کنیم.

وی ادامه‌ داد: از بین 12 کاندیدای میزبانی جام‌جهانی، چهار کشور باقی مانده که یکی از آنها ایران است. فیفا در حال‌ حاضر با اطلاعاتی که ما فرستاده‌ایم ایران را جزو چهار کاندیدای نهایی میزبانی قرار داده است. قطعا ممکن است نتوانیم از نظر زیرساخت با ژاپن رقابت کنیم ولی باید هماهنگی خوبی داشته باشیم. تجربه می‌گوید هر موقع یک کشور بخواهد میزبانی بگیرد این طور نیست که به خودی خود این اتفاق روی دهد. در یک کلمه کشورهایی که میزبانی می‌خواهند اشتیاق کامل خود را نشان می‌دهند اگر این اشتیاق نباشد بی‌فایده است. به عنوان مثال اگر ما مسئولان فیفا را دعوت کنیم و آنها به ایران بیایند و فقط با ما جلسه بگذارند و بروند قطعا در این موقع فیفا می‌گوید ایران راغب نیست ولی اگر این جلسات با حضور تمام مسئولان دولتی و رده بالا انجام شود نشان می‌دهیم که این اشتیاق وجود دارد. خیلی از کشورهای دشمن ما شاید دوست نداشته باشند ایران میزبان شود ولی قطعا وزارت خارجه، دولت و مسئولان ورزش باید کمک کنند تا میزبانی را بگیریم. گرفتن میزبانی سخت است ولی ایران می‌تواند میزبانی را بگیرد.

پایان اردوی تیم ملی فوتسال بانوان

دور جدید تمرینات آماده‌سازی تیم ملی فوتسال بانوان با سرمربی جدید به پایان رسید. اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال بانوان از 19 تیرماه زیر نظر شهرزاد مظفر، سرمربی تیم ملی فوتسال برگزار شد. در این اردو بازیکنان علاوه بر انجام تمرینات بدنسازی، تمرینات هماهنگی، تکنیک و تاکتیکی را پشت سر گذاشته تا آمادگی کامل را برای حضور در رقابت‌های المپیک داخل سالن ترکمنستان به دست آورند. اردونشینان پس از استراحت چند روزه دور جدید تمرینات خود را از اواخر تیرماه در مرکز تیم‌های ملی آغاز می‌کنند.