مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920332057134579720

آقایی کاراته ایران در آسیا

روزپایانی چهاردهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا با درخشش ملی پوشان ایران و کسب10 مدال همراه بود.

رقابت‌های رده بزرگسالان در حالی دیروز در آستانه قزاقستان پیگیری شد که پیشتر تیم ایران در رده سنی امید دختران و پسران با 6 طلا، 4 نقره و 2 برنز و در رده سنی نوجوانان و جوانان با 10 مدال طلا، 4 نقره و 6 برنز قهرمان شده بود و در مجموع همه رده‌های سنی با 16 طلا، 8 نقره و 8 برنز پیشتاز این رقابت‌ها بود.در ادامه این درخشش بود که دیروز بزرگسالان نیز خوش درخشیدند و در مجموع 10 مدال دیگر کسب کردند؛ به‌طوری که در پیکارهای کومیته (مبارزه)، امیر مهدی‌زاده در وزن 60 ـ کیلوگرم و بهمن عسگری در وزن 75ـ کیلوگرم طلا گرفتند ضمن این که سجاد گنج‌زاده در وزن 84+کیلوگرم و مجید حسن‌نیا در وزن 55 ـ کیلوگرم نقره کسب کردند.

مهدی خدابخشی در وزن 84 ـ کیلوگرم و مبینا کاویانی در وزن 68 ـ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

همچنین تیم کاتای مردان با قبول شکست برابر ژاپن نقره‌ای شد و تیم کاتای تیمی دختران نیز با قبول شکست برابر ژاپن به مدال نقره بسنده کرد.

همچنین در بخش کومیته تیمی بانوان، ایران با شکست دادن تیم‌های ویتنام، مالزی و ژاپن به فینال راه یافت و تیم کومیته مردان نیز با گذشتن از سد هند، تاجیکستان و قزاقستان میزبان بازی‌ها به دیدار نهایی رسید تا تیم ایران روز خوبی را در این رقابت‌ها پشت سر بگذارد.

البته دیروز تیم ایران چند شکست خورده هم داشت. نگین باقری و امیربهادر تدین در کاتای انفرادی، نسرین دوستی در وزن 50 ـ کیلوگرم، فاطمه چالاکی در وزن 55 ـ کیلوگرم، رزیتا علیپور در وزن 61 ـ کیلوگرم، محدثه آقایی در وزن 68+ کیلوگرم و حسین سمندر در وزن 67 ـ کیلوگرم با شکست برابر حریفان از رسیدن به مدال بازماندند.