مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920331209007675285
داربی آلمانی لغو شد

سازمان لیگ حرف آخر را زد

سرانجام با اعلام رسمی سازمان لیگ و همینطور دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، داربی دو تیم در آلمان لغو شد.

کنفرانس مطبوعاتی اسپانسر دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در فصل قبل که تصمیم گرفته دو تیم پیش از شروع فصل در آلمان داربی خود را برگزار کنند، همه را مطمئن کرد که داربی به طور قطع در آلمان برگزار می‌شود. او حتی از پرواز چارتر برای دو تیم و داور آلمانی برای این بازی خبر داد. بعدازظهر شنبه خبرهای دیگری هم درباره این دیدار آمد: دیدار دو تیم پرطرفدار پایتخت ایران در کشور آلمان، در ورزشگاه اختصاصی آرمینیا بیله‌فلد قطعی شد.... اما عصر دیروز خبری آمد که همه را شوکه کرد. در حالی که همه گمان می‌کردند اسپانسر بازی توانسته رضایت فدراسیون فوتبال را برای لغو سوپرجام بگیرد، مسئول برگزاری بازی‌های سازمان لیگ گفت سوپرجام طبق تاریخ قبلی در30 تیرماه برگزار خواهد شد. به این ترتیب پازل بی‌برنامگی فوتبال ایران کامل شد تا مسابقه‌ای که می‌توانست با برنامه‌ای درست و در تاریخی معین برگزار شود، به سوژه شوخی و خنده اهالی فوتبال تبدیل شود.

دو هفته‌ای است که برگزار شدن یا نشدن این بازی سوژه شماره یک رسانه‌های ورزشی است و دیروز ظهر همه گمان کردند دیگر سرنوشت این بازی مشخص شده است. اسپانسر بازی گفت «انجام بازی در روز شنبه قطعی است و بلیت‌ها هم آماده فروش. پیش‌بینی می‌کنیم 15 هزار ایرانی برای تماشای بازی بیایند. ما ورزشگاه اختصاصی تیم آرمینیا بیله‌فلد را برای این بازی هماهنگ کرده‌ایم که در سال 1926 افتتاح و در سال 2008 بازسازی شده است. ظرفیت این ورزشگاه 27300 نفر است اما فکر می‌کنیم کمی بیش از نیمی از ورزشگاه پر شود.

موضع جدید سازمان لیگ

حرف‌های رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ البته گره‌های متعدد این بازی را کورتر کرد. عصر دیروز سایت رسمی سازمان لیگ اعلام کرد سوپرجام در همان تاریخ قبلی (30 تیر) برگزار خواهد شد. به این ترتیب این بلاتکلیفی خنده‌دار به پایان رسید تا لغو رسمی داربی از سوی دو باشگاه اعلام شود. البته آنچه نوشتیم مربوط به اتفاقات دیروز تا زمان ارسال صفحات به چاپخانه بود و نمی‌دانیم دیشب و بامداد امروز چه تصمیم‌‌های جدیدی گرفته شده است؟! البته در صفحه 11 مطالبی درباره این بازی نوشته‌ایم که اتفاقات این بازی تا ساعت 16 را پوشش می‌دهد. (تا آن زمان قرار بود بازی برگزار شود و خبری از لغو نبود).

روزنامه‌های آلمانی چه می‌نویسند؟

روزنامه‌های آلمانی هم نسبت به برگزاری داربی ایرانی‌ها در آلمان واکنش نشان داده‌اند. روزنامه دی‌ولت نوشته است ورزشگاه آرمینیا بیله‌فلد که در زمان حضور در بوندس‌لیگا یک، دو بازیکن ایرانی در استخدام خود داشت و این روزها در بوندس‌لیگا 2 به‌سر می‌برد، میزبان بازی دو تیم پرطرفدار فوتبال ایران خواهد بود. روزنامه مشهور بیلد هم خبری کوتاه از برگزاری این بازی در شهر بیله‌فلد داده است.

اما این دو روزنامه و همه روزنامه‌نگاران آلمانی هنوز فکر می‌کنند درباره مسابقه‌‌ای مطلب می‌نویسند که توسط مدیران آلمانی برنامه‌ریزی شده است. آنها نمی‌دانند که این بازی از دو هفته قبل تا کنون ده بار لغو و دوباره برنامه‌ریزی شده است!