مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920320238132540740

تقویت ارتباطات رسانه‌ ملی با شبکه‌های عراقی

معاون برون‌مرزی در دیدار با مجاهد ابوالهیل، رئیس هیات امنای شبکه رسانه‌های عراق، از آمادگی رسانه‌ملی برای افزایش و گسترش همکاری‌های رسانه‌ای و فرهنگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر پیمان جبلی در این دیدار با اشاره به وجود 11 کانال تلویزیونی ماهواره‌ای و 33 رادیو برون‌مرزی در رسانه‌ملی و پخش برنامه‌ به زبان‌های گوناگون، گفت: صداوسیما تمام امکاناتی را که در اختیار دارد؛ برای تحقق اهداف والای جمهوری اسلامی بسیج کرده‌ است و معاونت برون‌مرزی با داشتن شبکه‌های ماهواره‌ای همچون پرس‌تی‌وی، هیسپان‌تی‌وی و العالم در این زمینه فعالیت ویژه‌ای دارد.

معاون برون‌مرزی ابراز امیدواری کرد ارتباطات رسانه‌ای صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با شبکه‌ها و رسانه‌های عراقی تقویت شود و توسعه یابد.

مجاهد ابوالهیل نیز با استقبال از پیشنهادهای معاون برون‌مرزی سازمان، تأکید کرد: امیدواریم در آینده نزدیک، تفاهم‌نامه همکاری‌های رسانه‌ای فیمابین منعقد شود.

وی از وجود سه شبکه ماهواره‌ای العراقیه در عراق خبر داد که یکی از آنها در زمینه تولید، پخش اخبار و گزارش‌های خبری، دیگری درخصوص برنامه‌های ورزشی و سریالی و شبکه سوم نیز با زبان‌هایی همچون ترکی و کردی برنامه پخش می‌کند.