مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920278861821304562

آمریکا، روح و متن برجام را نقض کرده است

وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به بدعهدی‌های آمریکا در برجام گفت: ایران به تعهدات خود در برجام عمل کرده و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هفت بار پایبندی ایران را به توافق‌نامه تائید کرده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمدجواد ظریف در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی.‌ان.‌ان گفت: وقتی ما درباره توافق‌نامه مذاکره کردیم، تصمیم گرفتیم آژانس را تنها مرجع پذیرفته‌شده برای نظارت بر اجرای بخش هسته‌ای توافق‌نامه قرار دهیم و آژانس نیز از روز اجرای توافق‌نامه هفت بار تائید کرده که ایران آن را صادقانه، کامل و بدون نقص اجرا کرده است. متاسفانه ما نمی‌توانیم درباره آمریکا همین حرف را بزنیم. آمریکا به بخش مربوط به خود در توافق‌نامه (برجام) عمل نکرده است.

وی افزود: وقتی کاخ سفید چند روز پیش اعلام کرد رئیس‌جمهور ترامپ از حضور خود در هامبورگ در جریان اجلاس گروه20 برای منصرف کردن رهبران کشورهای دیگر برای تعامل تجاری و اقتصادی با ایران استفاده کرد این کار او نقض نه فقط روح برجام بلکه متن برجام است.

وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: به نظر من آمریکا لازم است خودش به توافق‌نامه و تعهداتش در چارچوب آن (برجام) عمل کند. ایران همیشه به توافق‌نامه عمل کرده و این مساله را آژانس هم تائید کرده است.