مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920247801978715107

خبری از کاهش قیمت گوشت قرمز نیست

قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز همچنان در مرز 40 تا 50 هزار تومان در نوسان است و نتیجه آن شده که قشر متوسط به پایین جامعه، این خوراکی اساسی را از سفره خود حذف یا جایگزین کنند.

به گزارش فارس، نوسان قیمت گوشت قرمز از ابتدای امسال همواره یکی از موضوع‌های مطرح در تأمین کالای اساسی مردم و در صدر اخبار رسانه‌ها قرار داشته است.

قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه گرم گوسفندی بین 41 تا 43 هزار تومان است. البته این رقم برای قطعه‌بندی‌های خاص از جمله گرد ران بین 48 تا 50 هزار تومان است. قیمت گوشت بسته‌بندی هم به مراتب بالاتر است و تا رقم کیلویی 57 هزار تومان هم می‌رسد.

شرکت پشتیبانی امور دام هم برای تنظیم بازار از سال گذشته اقدام به واردات گوشت گوسفندی تازه از کشورهای آسیای میانه، پاکستان و بتازگی استرالیا کرده است. هم‌اکنون هر کیلوگرم گوشت وارداتی استرالیا برای تنظیم بازار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای همچون شهروند و میادین تره‌بار بین 32 تا 34 هزار تومان به فروش می‌رسد.

علی‌اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در مورد وضعیت بازار گوشت قرمز می‌گوید: با توجه به گرم شدن هوا و قرار گرفتن در روزهای پایانی ماه که قدرت خرید قشر کارمند کاهش می‌یابد، بازار راکد است، ولی در کنار آن عرضه دام داخلی هم به طور کلی کم شده است.

وی اضافه می‌کند: داشته‌هایمان کفاف نیاز داخل را نمی‌دهد و مسئولان درصدد هستند کسری موجود را از طریق واردات تأمین کنند.

ملکی به جلسه‌ای که در استانداری تهران برای تنظیم بازار گوشت برگزار شده، اشاره و خاطرنشان می‌کند: با هماهنگی سازمان دامپزشکی و بخش بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی قرار است از کشورهایی همچون استرالیا،‌ رومانی و نیوزیلند که کیفیت گوشت آن برای مردم امتحان خود را پس داده و با ذائقه ایرانی همخوانی دارد، گوشت گرم گوسفندی وارد شود. ملکی این را هم گفت که مردم چندان از گوشت‌های وارداتی آسیای میانه استقبال نکردند.

درعین حال منصور پوریان، رئیس شورای تأمین دام زنده هم می‌گوید: یکی از مشکلاتی که در واردات گوشت گرم گوسفندی وجود دارد، این است که از هزار لاشه‌ای که روزانه توزیع می‌شود، شاید 500 لاشه به فروش برسد و وقتی گوشت بیش از یکی دو روز بماند، سازمان دامپزشکی طبق پروتکل‌های بهداشتی اجازه منجمد کردن این گوشت‌ها را نمی‌دهد و باید آن را معدوم کرد.

وی ادامه می‌دهد: پیشنهاد ما این است که اجازه دهند دام به صورت زنده وارد و کشتار شود. در این صورت می‌توان بره نر وارداتی را با قیمت کیلویی 13 هزار تومان در کشتارگاه تحویل داد که در این صورت قدرت نگهداری محصول هم بیشتر می‌شود و قطعا با کاهش قیمت هم روبه‌رو خواهیم بود.