مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920234126180346598

معمای 14 ساله قتل پسر 13 ساله

پسری 13 ساله هنگام مشاجره پدر و مادرش از خانه فرار کرد، اما چند روز بعد جسدش در خیابان پیدا شد. قاتل او 14‌سال پس از جنایت ناشناس باقی ماند تا اولیای‌دم خواستار دریافت دیه از بیت‌المال شوند.

به گزارش جام‌جم، تابستان 83، زنی با مراجعه به یکی از کلانتری‌های پایتخت، شوهرش را قاتل پسر 13 ساله‌اش معرفی کرد و به کارآگاهان گفت: «چند روز پیش با شوهرم سر مسائل شخصی درگیر شدیم. وقتی دعوایمان فروکش کرد متوجه شدم پسرم رامین در خانه نیست. همه‌جا را دنبالش گشتیم و به پلیس هم خبر دادیم، اما اثری از او نبود تا این‌که ماموران جسد او را در یکی از خیابان‌های نارمک پیدا کردند. او با هفت ضربه چاقو به قتل رسیده بود. من فکر می‌کنم شوهرم، پسرم را کشته است.» شوهر این زن اما پس از احضار به کلانتری ادعای همسرش را رد کرد و گفت: «من هیچ نقشی در قتل پسرم نداشتم و همسرم به خاطر کینه‌ای که از من دارد، این ادعا را کرده است.»

پلیس دست از تحقیقات خود برنداشت، اما پس از 14 سال سرنخی از قاتل به دست نیامد تا پرونده برای تعیین تکلیف به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدباقر قربان‌زاده فرستاده شود. اولیای دم درخواست دریافت دیه از بیت‌المال کردند و قضات نیز پس از شنیدن حرف‌های آنها، برای صدور رای وارد شور شدند.