مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920232250459528291

همسر موقت؛ تنها مظنون سقوط مرگبار پیرمرد

با گذشت یک سال از مرگ مرد سالخورده در غرب تهران، همسر موقت سابق او به عنوان تنها مظنون پرونده بازداشت شد. او مدعی است در قتل پیرمرد نقشی نداشته و نمی‌داند او چطور از پنجره اتاق‌خواب سقوط کرده است.

به گزارش جام‌جم، 24 اردیبهشت سال گذشته مردی با پلیس تماس گرفت و از سقوط مرگبار مرد 85 ساله همسایه‌شان از پنجره اتاق‌خواب آپارتمانی در یک مجتمع مسکونی در غرب تهران خبر داد. ماموران زمانی که در آنجا حاضر شدند و محل را بررسی کردند، معلوم شد او بر اثر سقوط از بلندی فوت کرده است. با هماهنگی قضایی، جسد پیرمرد به پزشکی قانونی منتقل شد. تحقیق از همسایه‌ها نشان داد مرد فوت‌شده کارمند بازنشسته یک اداره دولتی بوده، وضع مالی خوبی داشته و به تنهایی در این آپارتمان زندگی می‌کرده است. در ادامه تحقیقات محلی معلوم شد پیرمرد از سلامت جسمی برخوردار بوده و مشکلی نداشته که باعث شود دست به خودکشی بزند.

همزمان با تشکیل پرنده قضایی در شعبه هفتم بازپرسی دادسرای جنایی تهران با دستور بازپرس مرشد لو تحقیقات برای رازگشایی از این سقوط مرگبار آغاز شد .

در این مرحله فرزندان مرد فوت‌شده شناسایی و برای تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران احضار شدند. با تحقیق از آنها معلوم شد پدرشان ساعاتی پیش از وقوع این حادثه با آنها تلفنی حرف زده و اطمینان دارند که او در سلامت کامل به‌سر می‌برده است.

این در حالی بود که وسایل خانه پیرمرد به هم ریخته ؛ اما چیزی از آنجا به سرقت نرفته بود. همین سرنخ‌ها کافی بود ماموران اطمینان یابند مرگ این پیرمرد مشکوک بوده و احتمال این که او به قتل رسیده باشد، قوت گرفت .

جست‌وجوهای پلیسی ادامه داشت تا این‌که ماموران چهار مرد را که به خانه پیرمرد در رفت و آمد بودند، به عنوان مظنون بازداشت کردند؛ اما در ادامه تحقیقات مشخص شد آنها در مرگ پیرمرد نقشی نداشته‌اند. در ادامه تحقیقات از خانواده پیرمرد معلوم شد زنی هر از گاهی برای انجام کارهای نظافت و آشپزی برای پدرشان به خانه آنها در رفت و آمد بوده که بعد از مرگ پدرشان دیگر از این زن خبری نشده است.

این زن به عنوان تنها مظنون این پرونده تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این‌که با گذشت یک سال از این ماجرا او چند روز پیش شناسایی و مورد تحقیق قرار گرفت .

او به افسر تحقیق گفت: من چند سال قبل طلاق گرفته و تنها زندگی می‌کردم. اوایل پاییز سال 94 از طریق یکی از آشنایان با پیرمرد فوت‌شده آشنا شدم. ابتدا برای نظافت و رسیدگی به کارهای روزانه‌اش به آنجا می‌رفتم که او به من علاقه‌مند شد و مرا به عقد موقت خود درآورد. قرار بود با هم ازدواج کنیم که او بعد از مدتی به خاطر بچه‌هایش قبول نکرد. من هم چون نمی‌خواستم همسر موقت او باشم، برای همیشه او را ترک کردم.

وی افزود: حتی چند مرتبه با من تماس تلفنی گرفت و خواست نزدش بازگردم که نپذیرفتم و تلفن همراهم را خاموش کردم. دیگر از او خبری نداشتم. من در مرگ او نقشی نداشتم. نمی‌دانم به چه علت به قتل رسیده است. او مرد خوبی بود و از مرگ وی خیلی ناراحت هستم.

تحقیقات از این مظنون در پلیس آگاهی ادامه دارد.