مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920178770135968888

ساخت موزه «نادر ابراهیمی» در پارک لاله

در آیین رونمایی از کتاب سخنگوی «بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم» نادر ابراهیمی، از ساخت موزه این نویسنده فقید در پارک لاله خبر داده شد.

به مناسبت هشتاد سالگی نادر ابراهیمی و با حضور جمعی از هنرمندان، مسئولان شهری و علاقه‌مندان به ادبیات ایران، از سومین کتاب صوتی این نویسنده فقید رونمایی شد.

در این مراسم که افرادی چون داریوش ارجمند، خسرو سینایی، محمد صالح‌علا، زهرا سعیدی، بیژن بیژنی، پیام دهکردی، احمد مسجدجامعی و عبدالحسین مختاباد از اعضای شورای شهر تهران و محمود صلاحی، رئیس سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران حضور داشتند، فرزانه منصوری همسر زنده‌یاد نادر ابراهیمی از روزهای خلق این اثر گفت و پاسخ پرسش بسیاری از دوستداران این آثار را داد که هلیای «بار دیگر...» و دختر آذری «یک عاشقانه آرام» شخصیت‌های ساخته نادر ابراهیمی هستند، اما بانوی «چهل‌ نامه کوتاه به همسرم» خود اوست.

پس از پخش کلیپ «سفر برای وطن» با ترانه‌سرایی نادر ابراهیمی و صدای زنده‌یاد محمد نوری، نوبت به رایکا ابراهیمی رسید تا با دلنوشته‌ای از پدر بگوید، از این‌که «این روزها اگر بود، هشتادساله بود.»

در ادامه برنامه داریوش ارجمند، بازیگر تئاتر، سینما، تلویزیون و از دوستان نادر ابراهیمی به بیان خاطرات مشترکی از دوران جوانی با زنده‌یاد ابراهیمی و ویژگی‌های شخصیتی وی پرداخت. ارجمند در بخشی از سخنان خود با انتقاد از فراموشی فرهنگ و هنر ایرانی و روی آوردن به سبک شعری و موسیقایی غربی، از سروده نشدن شعرهایی شبیه «سفر به خاطر وطن» نادر ابراهیمی که با صدای زنده‌یاد محمد نوری اجرا شده،‌ اظهار تاسف کرد.

اجرای زنده بخش‌هایی از کتاب صوتی «بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم» توسط پیام دهکردی با همراهی پیانونوازی آریا گازر، نوه‌ نادر ابراهیمی ـ که در غیاب کارن همایونفر اجرای موسیقی را برعهده داشت ـ به جذاب‌ترین بخش این برنامه تبدیل شد.