مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920164163602035188

کودک‌آزاری موضوع فیلم جدید یک کارگردان

مونا زندی‌حقیقی پس از 11 سال از ساخت فیلم اولش تصمیم دارد فیلم تازه‌اش را با نام «شنبه‌ای که گذشت» مقابل دوربین ببرد.

این فیلمساز به خبرنگار سینمایی ایسنا گفت: در حال بازنویسی نهایی فیلمنامه و انتخاب بازیگران و بازدید از لوکیشن‌ها هستیم و خود را آماده می‌کنیم تا فیلمبرداری را از تابستان آغاز کنیم.

زندی‌حقیقی اضافه کرد: فیلمنامه «شنبه‌ای که گذشت» نوشته مشترک من و نغمه ثمینی و به تهیه‌کنندگی علیرضا شجاع‌نوری و پروژه‌ای بسیار طولانی است که از هفت سال پیش مراحل تحقیق و نگارش آن آغاز شد و موضوع‌اش نیز درباره نوعی کودک‌آزاری است.

زندی‌حقیقی با بیان این‌که فیلمبرداری این فیلم به طور کامل در تهران انجام خواهد شد، از انجام رایزنی‌هایی با حسین جعفریان به‌عنوان مدیر فیلمبرداری این پروژه خبر داد اما در عین حال توضیح داد که حضور این فیلمبردار منوط به آغاز زمان فیلمبرداری است.

این کارگردان که در کارنامه کاری‌اش فیلم «عصر جمعه» را دارد، درباره دوری 11 ساله‌اش از عرصه فیلمسازی گفت: بسیاری از همکاران من در طول هشت سال دولت قبلی کار نکردند. البته من در این مدت یک سریال تلویزیونی و یک تله‌فیلم را کار کردم و یک مجموعه مستند بلند با نام «آیین هم‌آوایی» را که درباره عاشورا و محرم در ده استان ایران بود، تهیه کردم و یک قسمت آن را هم کارگردانی کردم که این پروژه سه سال زمان برد.

به گفته او، فیلم «شنبه‌ای که گذشت» هفت بازیگر اصلی و نیمه‌اصلی دارد که در کنار چند نقش فرعی، مجموعه کاراکترهای این اثر را کامل می‌کنند.

مونا زندی‌حقیقی پیش از این فیلم «عصر جمعه» را با بازی رویا نونهالی، هانیه توسلی و مهرداد صدیقیان ساخته است که این فیلم در جشنواره‌های داخلی و خارجی مورد توجه قرار گرفت و در جشنواره فجر در 9 رشته نامزد دریافت جایزه شد و دو سیمرغ بلورین را از آن خود کرد.