مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920050093187484733
زمان داربی بعد از چند بار تغییر مشخص شد

چرا ال‌کلاسیکو بدون اگر و اما برگزار می‌شود ؟

روزها و هفته‌ها پیش، مشخص شد که دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در تور تابستانی رودرروی هم قرار می‌گیرند. همه چیز از قبل برنامه‌‌ریزی شده و همه تکلیف خود را می‌دانند. پوستر بازی طراحی شده و همه برای دیداری که قرار است ساعت 18 و 30 دقیقه روز یکشنبه 8 مرداد در ورزشگاه صخره سخت در شهر میامی ایالت فلوریدا برگزار شود، آماده هستند. برندهای لباس این دو تیم از روزها قبل، تیشرت‌های آن بازی را تولید کرده‌اند تا کنار ورزشگاه به فروش برسانند. پلیس محلی در جریان است و دو تیم که باید سوپرکاپ اسپانیا را برگزار کنند، برای تغییر برنامه سوپرکاپ، فشاری به فدراسیون فوتبال اسپانیا وارد نمی‌کنند.

فدراسیون فوتبال اسپانیا هم مانند فدراسیون فوتبال ایران نیست و برنامه‌اش را با فشار یکی دو تیم تغییر نمی‌دهد. این، نمونه یک برنامه‌ریزی کامل و درست است. آنها در بالاترین سطح فوتبال مجبورند، بهترین برنامه‌ریزی را هم داشته باشند تا دنیا از فوتبال لذت ببرد. دو تیم پر از ستاره‌های بزرگ و گرانقیمت هستند؛ اما هیچ‌یک از دو تیم، اراده‌ای برای به هم زدن برنامه‌های فدراسیون فوتبال اسپانیا ندارد، چون دو تیم، پایه کار خود را بر برنامه استوار کرده‌اند.

اما بد نیست به مسابقه‌ای که گفته می‌شود قرار است شنبه هفته آینده در آلمان بین دو تیم پرسپولیس و استقلال برگزار شود، نگاهی بیندازید. روزهاست که این بازی حرف اول رسانه‌هاست. یک بار عدم هماهنگی با فدراسیون فوتبال آلمان و یک بار دیگر مخالفت پلیس فدرال آلمان مانع برگزاری می‌‌شود و اینها مشخص می‌کند که همه چیز برای یک بازی بی دردسر برنامه‌ریزی نشده بود. زمان برگزاری بازی چند بار تغییر کرد و حال، با وجود همزمانی این داربی با بازی سوپرجام فوتبال ایران، بازی را در روز شنبه قطعی کرده‌اند. آنچه تیم‌ها را وادار به انجام این بازی می‌کند، پولی است که گفته می‌شود، اسپانسر به تیم‌ها وعده داده. در چنین شرایطی باید افسوس خورد برای فوتبال که اسپانسر برای پولی که هنوز نداده، اختیار دو تیم پرطرفدار پایتخت را در دست گرفته؛ پولی که البته آنها خیلی راحت‌تر از اینها باید به دست بیاورند.