مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920047478667208374
بلیت‌فروشی ورزشگاه آزادی به شرکت توسعه رسید

مدبر: می‌خواهیم همه سر جای خود بنشینند

شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با این استدلال که می‌خواهد وضعیت استقرار تماشاگران را در ورزشگاه آزادی سامان دهد، بلیت‌فروشی بازی‌هایی را که در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد، برعهده می‌گیرد.

این مطلب را مصطفی مدبر، مدیرعامل شرکت در جمع خبرنگاران اعلام کرد و افزود: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که بین فدراسیون فوتبال،‌ سازمان لیگ، استقلال و پرسپولیس امضا کردیم ، بلیت‌فروشی از طریق شرکت انجام می‌شود. بارها دیده‌ایم صد یا 200 نفر بلیت دارند اما در ورزشگاه جا نیست. می‌خواهیم ترتیبی اتحاذ کنیم که بلیت‌ها با تمام نرم‌افزارهایی که موجود است، با کد ملی و با شناسایی فرد فروخته شود تا هر کسی جای خودش بنشیند. ما حتی می‌توانیم به دوستانی که مهمان دارند، بلیت بدهیم. از طرفی قصد داریم با افزایش دوربین‌های امنیتی، اشراف بیشتری روی سکوهای تماشاگران داشته باشیم تا جلوی حرکاتی همچون پرتاب ترقه و پیامدهای بین‌المللی آن گرفته شود!

مدبر با اشاره به این‌که فروش بلیت فقط برای مجموعه آزادی است، خاطرنشان کرد: قبلا سازمان لیگ با شرکتی که قرارداد داشت، بلیت‌ها را می‌فروخت و آن شرکت پس از کسر هزینه‌ها باقیمانده پول را تقسیم می‌کرد و هیچ‌گونه هزینه‌ای به آزادی نمی‌رسید. حالا هر عددی که به شرکت واسطه قرار بود برسد،‌ به آزادی می‌رسد.

وی در پاسخ سؤالی دیگر مبنی بر این‌که سهم استقلال و پرسپولیس از آزادی به چه صورت خواهد بود، عنوان کرد: آیین‌نامه برگزاری مسابقات در سازمان لیگ وجود دارد. برخی باشگاه‌ها برگزارکننده مسابقه هستند و ملک دارند. برخی هم مانند استقلال و پرسپولیس از ما زمین اجاره می‌کنند. ما بازی‌ها را به استقلال و پرسپولیس سالی 65 میلیون اجاره می‌دهیم، حتی شاید این اجاره در قالب تفاهم‌نامه استقلال و پرسپولیس دیده شود.

آغاز بازسازی ورزشگاه آزادی

مدبر درباره بازسازی استادیوم آزادی خاطرنشان کرد: همه قدمت این ورزشگاه را می‌دانند که نیم‌قرن از بهره‌برداری آن می‌گذرد. به صورت طبیعی چنین پروژه‌هایی نیاز به بازسازی دارد. بنابراین سعی شده نگهداری از آن مثل چمن به‌روز باشد، اما برای بازسازی نیاز به کار ویژه داریم. گزارش‌هایی از ناظران به ما رسیده که نشست‌هایی را در برخی سازه‌ها داشته‌ایم. این طبیعی است. استادیوم‌هایی با این قدمت در کشورهای دیگر بارها بازسازی شده‌اند، اما در ایران این طور نبود. این نشست‌ها خطر ریزش ندارد، اما شاید در زمین‌لرزه‌های با شدت بالا مشکل داشته باشیم. برای این کار بودجه 160 میلیارد تومانی درخواست کرده‌ایم که ظرف مدت دو سال بازسازی ورزشگاه را انجام دهیم. با این حال منتظر این بودجه نماندیم و در حال حاضر بازسازی بخشی از طبقه بالا را آغاز کرده‌ایم تا بتدریج این کار انجام شود.

صندلی 35 تا 170 هزار تومانی!

مدبر درباره ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد و این‌که چرا شرکت توسعه چنین ورزشگاهی نمی‌سازد، گفت: استادیوم امام رضا(ع) بسیار شیک است و حتی می‌دانم چمن آن از آلمان آمده است. این واقعا عالی است، اما اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی را در نظر بگیریم و تجهیزاتمان داخلی باشد، نمی‌توانیم چنین استادیومی داشته باشیم. با این شرایط می‌توانم ادعا کنم، کیفیت ساخت ما کمتر از ورزشگاه امام رضا(ع) نیست. صندلی‌گذاری همزمان انجام شد. کیفیت صندلی امام رضا(ع) از ما بهتر است چون ما صندلی‌ها را 35 هزار تومان خریدیم و آنها 170 هزار تومان.