مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2920046252456810163
استقلال 2 بازیکن را به تیم امید نداد

پیروانی : حرف و عمل منصوریان یکی نیست

تصمیم علیرضا منصوریان سرمربی استقلال مبنی بر ممانعت از حضور دو بازیکنش در تیم فوتبال امید ایران با انتقاد امیر حسین پیروانی سرمربی این تیم مواجه شد.

سرمربی امیدها، چهار بازیکن این تیم را به اردوی تیمش دعوت کرده بود. استقلالی‌ها اعلام کردند فقط دو بازیکن خود را به تیم ملی می‌دهند. پیروانی نام قائدی، سهرابیان، نورافکن و حسینی را در لیست تیم ملی قرار داد ولی منصوریان موافقت کرده، تنها قائدی و سهرابیان به اردوی امیدها ملحق شوند. سرمربی استقلال پس از تجربه بدی که به خاطر غیبت نورافکن در بازی برگشت مقابل العین داشت، تصمیم گرفت این بار سختگیرتر عمل کند. تصمیم منصوریان بشدت باعث ناراحتی پیروانی در قرقیزستان شده است. تیم ملی امید به این کشور سفر کرده تا با عمان و قرقیزستان برای صعود به مسابقات قهرمانی آسیا رقابت کند.

امیرحسین پیروانی سرمربی تیم امید در این‌باره گفت: در حال حاضر با 19 بازیکن به مسابقات اعزام شدیم. امید نورافکن، مهدی قائدی و سیدمجید حسینی از استقلال از روز اول کنار تیم نبودند. علی طاهران را از تراکتورسازی دعوت کردیم اما با ما همکاری نشد و او همراه تیم نیامد. قرار شد از عارف آغاسی استفاده کنیم که در تمرینات بود اما یکی دو روز قبل از اعزام این بازیکن را هم از ما گرفتند. در حال حاضر با 19 بازیکن اعزام شدیم و منتظر هستیم ببینیم تکلیف به کجا می‌انجامد.

وی در گفت‌و‌گو با فارس افزود: ای کاش این مساله را زودتر می‌گفتند تا تمهیدات لازم را می‌اندیشیدم. در این شرایط 19 بازیکن داریم که 3 تن از آنها گلر و 16 نفر دیگر در پست‌های دیگر بازی می‌کنند. در این بین دو بازیکن هم مصدوم هستند و باید در این شرایط به میدان برویم. فقط یک دفاع وسط داریم و باید از فرد دیگری در پست غیر تخصصی‌اش استفاده کنم.

امیدوارم فدراسیون فوتبال تمهیداتی بیاندیشد تا این مشکل حل شود. به ما گفتند شما به قرقیزستان بروید و حتما این بازیکنان به اردو اضافه می‌شوند.

وی در مورد این‌که استقلالی‌ها گفته بودند با تیم ملی امید همکاری می‌کنیم اما این اتفاق رخ نداد، گفت: همیشه در ایران این صحبت ‌که «باید با تیم ملی همکاری کنیم» مطرح می‌شود، اما در عمل رفتار دیگری انجام می‌شود.

متاسفانه با تیم امید همکاری نشد و کارمان بسیار سخت است. مهم‌ترین دغدغه ما انتخاب دفاع وسط است که با این وضعیت یک مدافع سمت چپ یا هافبک وسط را باید به عنوان مدافع میانی بازی دهم باید با کادرفنی در این مورد مشورت کنم.

تقابل با کی‌روش

جالب اینجاست که منصوریان به تیمی بازیکن نداده که کی‌روش، برنامه‌های آن را چیده است. به تصمیم سرمربی تیم بزرگسالان، تیم زیر 20 ساله‌ها به جای تیم زیر 23 ساله‌ها عازم مسابقات قرقیزستان و سپس رقابت‌های قهرمانی آسیا می‌شود. این مساله هم دلیل دارد. کی‌روش در جلسه‌ای که با پیروانی داشت، به او گفت: باید تیمی که سال 2019 به رقابت‌های مقدماتی المپیک می‌رود، قدرتمند و باتجربه باشد. پس بهتر است ما تیم زیر 23 سال را به مسابقات مقدماتی بفرستیم تا بتوانند برای آینده آماده شوند. تا سال 2019 این بازیکنان 22 ساله خواهند بود و می‌توانند در مقدماتی المپیک بازی کنند. به همین دلیل،‌ پیروانی تیمی را به قرقیزستان برد که قرار بود با حضور حسینی مدافع استقلال، تنها چهار بازیکن زیر 23 سال داشته باشد. در حال حاضر،‌ علی والی زاده از سایپا، میلاد سرلک از سپاهان، صادق محرمی از پرسپولیس سه بازیکن زیر 23 سال هستند و اگر حسینی می‌آمد، نفر چهارم می‌شد.

بعضی‌ها در فدراسیون می‌گویند، با توجه به تصمیماتی که کی‌روش برای تیم ملی امید گرفت، کاری که منصوریان کرد،‌ علیه کی‌روش بود!

فریبا: بازی‌های ما هم حکم مسابقات ملی را دارد

بهتاش فریبا، مدیر فنی استقلال درباره ندادن بازیکن به تیم امید می‌گوید: در این زمینه، منصوریان مصاحبه کرد و گفت،‌ به این بازیکن نیاز داریم. همان زمانی که تیم جوانان بازی دارد، ما هم در آسیا بازی داریم و بازی‌های استقلال هم حکم مسابقات ملی را دارد. ما نمی‌‌توانیم نورافکن را به تیم جوانان بدهیم.